Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvas „KauKas“ savo veikla visuomenę džiugina jau beveik 10 metų. Kolektyvas koncertuoja įvairiuose renginiuose, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje, kartu su kitų aukštųjų mokyklų studentais organizuoja šokių renginius ir vakarones.

Šokių kolektyvas „Kaukas“ įkurtas 2012 m. lapkričio 14 d., siekiant puoselėti tautiškumą, bendruomeniškumą ir kultūrinę veiklą, teigia ilgametis šio kolektyvo vadovas Kęstutis Pušinaitis.

Birželio 17–19 d. Vilniuje šėls jaunystė – dainuojantys, grojantys, šokantys Baltijos šalių studentai suvažiuos į dainų ir šokių šventę „Gaudeamus“, kuri nuo 1956 m. kas keletą metų vyksta paeiliui Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Tautinių šokių kolektyvas „KauKas“ šioje šventėje dalyvaus jau trečią kartą.

„Gaudeamus“ suteikia unikalią galimybę atlikėjams ir žiūrovams visų trijų šalių atlikėjus ir kultūrą pamatyti viename renginyje, tuo labiau, kad šiemet Kalnų parke paskutinę šventės dieną susitiks visų žanrų atlikėjai – kartu koncertuos chorai, šokių kolektyvai, pučiamųjų bei liaudies instrumentų orkestrai. Pasak šventę organizuojančios įstaigos – Lietuvos nacionalinio kultūros centro – direktoriaus Sauliaus Liausos, studentų meno mėgėjų kolektyvai iš kitų išsiskiria didelėmis meninėmis ambicijomis, dideliais užmojais ir jaunatviška energija.

Dar labiau nei bendri pomėgiai šokti ar muzikuoti į šventę atvykstančius studentus vienija kelias dienas trunkantis buvimas kartu: važiuojant autobusu, kartu nakvojant (kad ir ant grindų), dainuojant repeticijose ir renginiuose, susipažįstant su kitų kolektyvų nariais, kita šalimi ir miestu, kuriame dalis kolektyvo galbūt lankosi pirmą kartą. Bendrystė užburia. „Taip linksma, kad nežinau, kaip reikės gyventi paskui“, – grįžtant iš 2018 m. Tartu vykusios šventės (nors tąkart buvo itin šalta, lietinga ir vėjuota) vienos choristės autobuse ištarta frazė turbūt geriausiai apibūdina renginio dvasią.

Šiemet „Gaudeamus“ šventės pavadinimas yra „Karta 3000“, nes joje dalyvaus studentai, gimę trečiąjį tūkstantmetį. Kiekviena Baltijos šalis šventėje turės savo šūkį – lietuvių šūkiui pasirinkta „Tautiškos giesmės“ eilutė „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“. Kokie bus kitų šalių šūkiai, kokią programą trečiąjį tūkstantmetį gimę studentai parodys Lietuvos publikai? Visą tai sužinosime jau netrukus, apsilankę renginiuose Vilniaus rotušės aikštėje, Šv. Jonų bažnyčioje, Kalnų parke. Festivalyje dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos aukštųjų mokyklų bei kolegijų studentų chorai, šokių kolektyvai, pučiamųjų ir liaudies instrumentų orkestrai.

Birželio 18 d. chorai pakvies į koncertą Šv. Jonų bažnyčioje, pučiamųjų instrumentų orkestrai koncertuos Rotušės aikštėje.

Birželio 19 d. 17 val. baigiamajame koncerte Kalnų parke dalyvaus visų žanrų studentų kolektyvai.

Linkime sėkmės Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvui „KauKas“ „Gaudeamus“ šventėje!