Tarptautinio verslo antrakursės Agnė Tauragytė, Gudrūna Vyšniauskaitė, Laura Lipnickaitė, šiuo metu atliekančios praktiką Graikijos Rodo saloje, pasakoja prieš privalomąją profesinę stažuotę turėjusios įsitikinimą, kad vykti į užsienį keliems mėnesiams – labai baisu. Tačiau, anot jų, visi stereotipai dūžta į šipulius, kai išbandai tai savo kailiu ir dabar, reziumuodamos jau į pabaigą einantį praktikos laiką, džiaugiasi viskuo, ką šioje saloje bei praktikos įmonėje teko patirti ir pamatyti.

Tarptautinės įmonės paieškos, anot merginų, dėl COVID-19 situacijos nebuvo lengvos. Jos pasakoja išsiuntusios daugiau nei trisdešimt užklausų į skirtingas įmones, ieškojusios praktikos skelbimų įvairiose platformose bei interneto puslapiuose. Tik tada, kai vilties krislelio beveik nebeliko, atsiliepė įdarbinimo ir kelionių agentūra „Algoos Study Work & Travel“, kurioje šiuo metu lietuvės ir semiasi profesinės patirties.

Būsimos tarptautinio verslo specialistės džiaugiasi, kad Rodo saloje įsikūrusi įmonė suteikė galimybę dirbti skirtingose komercinės veiklos srityse ir rūpinasi visais komandos nariais. „Institucija mus priėmė gan svetingai, vertinant tai, jog tuo metu, kai atvykome, Graikijoje galiojo gan griežti COVID-19 apribojimai. Už nuoširdų darbą įmonė taiko motyvacines priemones, todėl tikrai matome, jog ši organizacija rūpinasi savo darbuotojais“, – pasakoja antrakursės.

Profesinių tarptautinio verslo žinių jos semiasi dirbdamos marketingo srityje, taip pat atlikdamos administracinio pobūdžio darbus, pildydamos dokumentaciją. Kadangi įmonė specializuojasi praktikas teikiančių įmonių ir studentų tarpininkavime, jų atliekamos funkcijos itin susijusios su studentų konsultavimu, interviu atlikimu, siekiant surasti tinkamiausią praktikos poziciją.

Rodo gyventojai, anot merginų, labai draugiški atvykėliams – einant gatve sveikinasi, mojuoja bei šypsosi, matyt galvodami, kad šios atvykėlės yra turistės. „Didžiosios dalies vietinių gyventojų pagrindinis verslas susijęs su turizmu, tad daug kas gyvena viltimi, jog sala atsigaus po COVID-19 įšalo“, – pasakoja jos. Vis tik per tris mėnesius jau spėjo įžvelgti vieną ryškų skirtumą tarp graikų ir lietuvių – tai temperamentas: „Ne kartą teko išgirsti garsiai besipykstančius vietinius ir tik vėliau sužinojome, jog jiems tai paprastas būdas draugiškai šnekėtis“, – nuostabos neslepia Agnė, Gudrūna ir Laura, pridurdamos, kad dar vienas nustebinęs jas dalykas – ortodoksų (graikų tikėjimo) švenčiamos Velykos, mat švęsti jas teko du kartus.

Kaip atrodo merginų laisvalaikis? Studentės pasakoja, kad tai dar vienas profesinės praktikos užsienyje privalumas: „Laisvu metu aplankome įvairias žymias salos vietas, parkus, einame maudytis prie jūros. Iki turistų sezono atidarymo daug kas buvo uždaryta, todėl smagu, jog gavome progą pamatyti kaip miestas atgijo, o vakarais jau galime laiką leisti ir restoranuose bei kavinėse. Nors ir suvaržymai atlaisvėjo, tačiau kaukės išlieka privalomos vidaus patalpose, – apžvelgdamos pandemijos situaciją saloje, teigia studentės.

Iš pradžių nerimą kėlusi privalomoji tarptautinio verslo praktika studentėms leido įsitikinti, jog tarptautinė praktika – ne grėsmė, o galimybė, leidžianti patirti daug nuotykių, užmegzti ryšius ir svarbiausia – įgyti tarptautinės karjeros patirties, atversiančios platesnius kelius į darbo rinkos pasaulį.