Kiekvienais metais nemažo dėmesio sulaukianti Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto organizuojama tarptautinė mokslinė studentų konferencija „Idėjų forumas“ šiemet, persikėlusi į virtualią erdvę, susidomėjimo, rodos, sulaukė dar daugiau. Konferencijoje pranešimus skaitė dalyviai iš Latvijos, Čekijos, Slovėnijos, Turkijos, Ispanijos, taip pat ir Lietuvos, o jų pranešimų klausėsi beveik 200 žiūrovų. Renginio metu perskaityta apie 100 pranešimų, atidaryta 13 virtualių personalinių ir grupinių studentų parodų, kuriose žiūrovai kviečiami susipažinti su dizaino, mados dizaino, įvaizdžio, dekoratyvinės plastikos, fotografijos studijų programose studijuojančių jaunųjų menininkų kūryba. Skelbdama konferencijos pradžią, Menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė pabrėžė, jog pandemijos kontekste komunikacija tapo ypač svarbi, todėl tokie renginiai, kuriuose galimybę susitikti turi dalyviai ir žiūrovai iš skirtingų pasaulio šalių, yra labai svarbūs, prasmingi.

Tarptautinė konferencija pradėta įkvepiančiu VDU Švietimo akademijos docentės, dr. Elenos Trepulės pranešimu „Emocinis intelektas – trūkstama grandis, vedanti į sėkmę“, kuriame docentė akcentavo, jog siekiant išsikeltų profesinių tikslų, svarbus yra ne tik akademinis išsilavinimas. „Norint pasiekti aukštus rezultatus, ypač reikšmingas yra emocinis intelektas, kuris, remiantis moksliniais tyrimais, net du kartus svarbesnis nei intelektas“, – teigė dr. E. Trepulė. Pranešėja pabrėžė, jog teiginys, kad žmogus arba turi emocinį intelektą, arba ne, yra neteisingas. „Mes galime jį vystyti. Ir tai daryti būtina, nes emocinis intelektas padeda atsirinkti, kurie jausmai mus ugdo, o kurie verčia jaustis depresyviais ir atitolina mus nuo siekiamų tikslų“, – akcentavo dr. E. Trepulė.

„Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė pranešime „Verslumas ir kūrybiškumas: „Vinted“ sėkmės istorija“, dalydamasi verslo kūrimo patirtimi pabrėžė, jog mūsų visuomenėje vyraujantis požiūris, kad klaidų daryti negalime, išsiskirti ir atkreipti kitų dėmesį – blogai, yra ydingas ir jį reikia keisti. „Visi nori sėkmės ir šlovės, tačiau retas pagalvoja apie iššūkius, sunkų darbą, kurį reikės daryti. „Vinted“ turi išsikėlusi labai aukštą tikslą – second hand pirkinius padaryti pirmuoju žmonių pasirinkimu, o jam pasiekti reikės daug laiko, pastangų ir nuolatinio tarptautinės platformos, prie kurios dirba net 700 žmonių, tobulinimo. Esame  pasiruošę, jog šiame kelyje bus ir sėkmių, ir nesėkmių“, – sakė M. Mitkutė.

Fotomenininkė, dizainerė, filosofė iš Vokietijos Jurga Graf pranešime „Specializacija, skirta vamzdžiams“ pasidalijo savo sėkmės istorija. „Pandemija neigiamai paveikė daugelį sričių, fotografijos menas yra ne išimtis. Nemažai mano kolegų buvo priversti įgyti kitas profesijas, nes nebegalėjo išgyventi. Ir aš galėjau būti viena iš jų. Kodėl man pasisekė?“, – klausė fotomenininkė, – „Žmogui svarbu būti atviram pasikeitimams, mokytis, įgyti naujų įgūdžių, nes tai suteikia galimybes būti nepriklausomam. Keičiantis gyvenimo būdui vienintelis dalykas, kuris gali padėti išlikti – tai adaptacija. Todėl svarbu būti lanksčiam, pozityviam, nebijoti keistis.“

Pirmąją konferencijos dalį užbaigė filosofo ir keliautojo, šiuo metu Prahoje (Čekija) doktorantūrą studijuojančio, Arman Orman pranešimas „Tarptautinis studentas nuo 2007 metų, pradėjau Kauno kolegijoje“. Pasakodamas apie asmeninę patirtį, įgytą studijuojant Lietuvoje, savanoriaujant Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse, filosofas išryškino pagrindinę savo pranešimo temą – taiką ir draugystę. Aplankęs net 55 užsienio šalis ir stengdamasis pažinti kiekvienos šalies žmones, jų kultūrą, papročius, A. Orman drąsino konferencijoje dalyvaujančius studentus rinktis studijas, praktikas užsienyje. „Būti tarptautiniu studentu – tai būti pasiruošusiam klysti ir atrodyti keistu, tačiau ši patirtis suteikia galimybes keistis, augti, tobulėti. Esu dėkingas Kauno kolegijai, kad būtent ši institucija tapo mano įdomaus kelio pradžia“, – sakė A. Orman.

Antrojoje konferencijos dalyje dalyviai buvo pakviesti į atskiras sekcijas, kuriose buvo skaitomi pranešimai kalbų ir vertimo, ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinio emocinio intelekto ugdymo, dizaino ir jo tyrimų, medicinos technologijų ir verslo bei kitomis įdomiomis, aktualiomis temomis.

Negalėjusius dalyvauti tarptautinėje studentų konferencijoje „Idėjų forumas“, pirmojoje dalyje skaitytus pranešimus kviečiame išklausyti ir peržiūrėti čia.

Dėkojame pranešimus skaičiusiems pranešėjams ir visiems konferencijos žiūrovams!