Ar darnus vystymasis – tik aukštojo mokslo, verslo, politikų rūpestis? Kaip darnaus vystymosi problemos aktualios eilinio žmogaus kasdienybėje? Kaip išsivaduoti iš deklaratyvios retorikos ir pasukti link realių asmeninių veiksmų? Ir kokius kūrybiškus sprendimus mes galime pritaikyti?

Atsakymų į šiuos klausimus bus galima ieškoti drauge kovo 21 dieną kūrybinėse dirbtuvėse, kurios skirtos akademinei bendruomenei ir kitiems suinteresuotiesiems asmenims. Dirbtuvės – vienas iš Kauno kolegijos tarptautinės savaitės „Going International 2018“ renginių.

Pasak organizatorių, darnus vystymasis  – tai toks vystymasis, kuris tenkina dabartinius visuomenės poreikius, nemažinant ateinančių kartų galimybių tenkinti savuosius. Tai geresnė gyvenimo kokybė visiems – mums ir ateinančioms kartoms. Darnus vystymasis nėra tik politinių ar ekonominių sprendimų priėmimas – kiekvienas visuomenės narys turi vadovautis šiais principais priimant sprendimus kiekvieną dieną. Toks apsisprendimas reikalauja žymaus mąstymo, socio-ekonominių struktūrų bei vartojimo ir produkcijos santyko pokyčių.

„Šie pokyčiai ir yra mūsų seminarų tikslas – priimkime paprastus sprendimus mūsų kasdieniniame gyvenime. Kiekvienas žingsnis į priekį yra svarbus! Yra posakis: mažas akmuo didelį vežimą apverčia. Seminaro metu ir kursime šiuos mažus akmenėlius, atnešančius didelius pokyčius,“ – teigia vienas iš seminaro organizatorių Kauno kolegijos Technologijų fakulteto projektų koordinatorius Povilas Beseckas.

Seminarų metu bus susitelkta į kasdieninius dalykus – darnią ir sveiką mitybą, gerovę ir sveikatingumą, kūrybiškumą ir darnios organizacinės kultūros kūrimą. „Mes tyrinėsime mūsų kasdieninio gyvenimo teikiamas galimybes ir užsibrėšime asmeninius tikslus. Mes dalinsimės ir praturtėsime idėjomis bei įžvalgomis,“ – sako organizatoriai.

Kūrybines dirbtuves ves ir idėjas generuoti padės Vilma Kriaučionienė, Inga Valentinienė, Raimonda Agnė Medeišienė, Laura Baumann, Povilas Beseckas, Raminta Pučėtaitė.

————————————–

Workshop
Personal Sustainability – Responsible Way of Living”
21st March, 14.00 (Pramones pr. 22A)
1. Sustainable and Healthy nutrition (Pramones pr. 22 – 310), Vilma Kriaučionienė (Kauno kolegija University of Applied Sciences)
2. Traditional and Sustainable crafts (Pramones pr. 20 -442), Inga Valentinienė (Kauno kolegija)
3. Sustainable event management (Pramones pr. 22 – 123) Raimonda Agnė Medeišienė (Vilnius University)
4. Active and Healthy – do it at your desk! (Pramonės pr. 22a – 406), Laura Baumann ir Povilas Beseckas (Kauno kolegija/ University of Applied Sciences)
15:00 Summarising of topic „Personal Sustainability – Responsible Way of Living“   (Pramones pr. 22A – 407) Raminta Pučėtaitė (Kauno kolegija/ University of Applied Sciences)