Ne kartą klausėmės gidų pasakojimų muziejuose, trumpose išvykose ar kelionėse po svečias šalis. Sužinoti įdomių faktų apie įvairias lankytinas vietas skatina išmaniai ir subtiliai pasakojamos jų istorijos. Gido specialybei paminėti, kaip ir kasmet, Vasario 21-ąją yra švenčiama Tarptautinė gido diena. Šią dieną kasmet vykdavo įvairios ekskursijos, geriausių gidų rinkimai ir apdovanojimai. Šiemet nors ir kitaip, be įprastų susibūrimų, kviečiame paminėti šią dieną drauge.

Lietuvoje Tarptautinė gido diena švenčiama nuo 2003 m. Pasak daugiau nei 20 metų kelionių vadove, gide dirbusios Kauno kolegijos dėstytojos Violetos Urbaitės, kelionių vadovo / gido profesija gali būti vadinama „gyvenimu kelyje“, ji kasdienybei suteikia bendravimą ir įvairovę.

„Kelionių vadovas / gidas turėtų būti mylintis žmones ir mėgstantis bendrauti, siekiantis profesionalumo visose darbo srityse. Šis darbas reikalauja nuolat mokytis, analizuoti klaidas ir jų nekartoti bei kaupti patirtį. Džiaugiuosi galėdama derinti akademinį darbą ir darbą turizmo versle“, – apie asmenines savybes, kurių reikalauja gido darbas ir savo kelionių vadovės / gidės patirtį pasakoja V. Urbaitė.

Per pasaulį nuvilnijusi pandemijos banga šios profesijos atstovams iškėlė vieną pagrindinių uždavinių – pasitelkti kūrybiškumą ir ekskursijas pradėti organizuoti kitokiu formatu. Tad puoselėdama tradiciją, vasario 17 d., trečiadienį, 10 val. Kauno kolegijos Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra kviečia visus dėstytojus ir studentus drauge paminėti profesinę šventę virtualaus renginio metu.

Čia turėsime progą išgirsti apie naujas kelionių tendencijas, išsiaiškinti, ar karantinas profesionaliam gidui galimybė, ar bausmė. Taip pat turėsime galimybę pasivaikščioti ir pasižvalgyti po įspūdingas Kauno gatves, kurios miesto veidą keičia įspūdingais menininkų sukurtais grafičiais ir pasiklausyti egzotiškų įspūdžių iš Balio bei Indonezijos.

Renginį organizuojantys Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros studentai neabejoja, kad laukia itin įdomių bei aktualių įžvalgų, tad kviečiame nepraleisti ir kartu pasinerti į šią egzotišką ir pasaulėžiūrą praplėsiančią virtualią kelionę.

Renginio transliacija vyks čia.