Gerumas turi būti skatinamas, o jo pavyzdžiai – įkvėpti kitus. Ketvirtadienio pavakarę Kauno rotušėje „Gerumo kristalais“ apdovanoti kauniečiai, atlikę reikšmingus ir neatlygintinus darbus miestui bei Lietuvai. Tarp nominantų – ilgametė Kauno kolegijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė, dėstytoja Vitalija Skėruvienė, pagrindinė kalėdinės labdaros mugės „Baltasis angelas“ iniciatorė ir organizatorė.

Skėruvienės iniciatyva organizuojama „Baltojo angelo“ mugė kasmet suburia Kauno miesto menininkus ir švietimo sektoriaus bendruomenę kilniam tikslui – padėti paramos ir pagalbos stokojantiems. „Idėja kilo prieš 14-ka metų. Tuomet pirmą kartą vienai darbuotojai, kuri sunkiai vertėsi, darėme aukcioną ir pardavėme jos, kaip menininkės, paveikslus. Tas paskatino išplėsti mugę, juk paramos reikia daliai studentų ir darbuotojų. Džiaugiamės, kad į mugę kasmet prisijungia vis daugiau dalyvių. Tai jau yra tradicija“, – apie tai kaip kilo idėja surengti gerumo mugę pasakoja V. Skėruvienė.

„Baltojo angelo“ mugės metu primenama apie savitarpio pagalbos, atjautos, dalinimosi svarbą, stiprinama viena iš Kauno kolegijos vertybių – bendruomeniškumas. Šis renginys atskleidžia, kiek daug gerumo galima padovanoti, kuomet kiekvienas prisideda prie kilnaus tikslo. Mugės metu susirinkę menininkai, rankdarbių entuziastai, sveikatos priežiūros specialistai pristato savo dirbinius ir paslaugas. Dalis surinktų lėšų skiriama sunkiai besiverčiantiems, sergantiems ar netektis patyrusiems bendruomenės nariams.

„Gerumo kristalas“ – Kauno miesto savivaldybės įsteigtas apdovanojimas, simbolinis stiklo kristalas su miesto herbu raudoname įdėkle. Tai išskirtinis, tik kartą gyvenime asmeniui suteikiamas apdovanojimas už gerus ir neatlygintinus darbus Kauno miesto ir Lietuvos labui. Kandidatus apdovanojimui siūlo meras, miestiečiai ir visuomeninės organizacijos. Gerumo kristalai yra teikiami nuo 2008 metų.

Daugiau skaitykite: 15min.lt