Sėkmingai įveikti nuotolinių studijų ir nuotolinio darbo iššūkiai paskatino Kauno kolegiją nesustoti – ir karantino metu vienu iš prioritetų išliko dėstytojų ir darbuotojų kompetencijų tobulinimas. Nors suplanuoti „gyvi“ mokymai buvo atšaukti, tačiau netrukus pasirodė vidiniai nuotoliniai mokymai, o kiek vėliau bendruomenei buvo atverti visame pasaulyje žinomų mokymosi platformų „Coursera“ ir „Udemy“ ištekliai.

Kauno kolegijai tapus tarptautinės mokymosi platformos „Coursera“ nare, ne tik darbuotojams, dėstytojams, bet ir aukštosios mokyklos studentams tapo pasiekiamas turinys iš daugiau 160 geriausių pasaulio universitetų, tarp kurių yra Jeilio universitetas, Londono universitetas, Lidso universitetas, Šanchajaus Jiao Tong universitetas, didžiausias Europoje La Sapienza universitetas ir kt. Bendruomenei nemokamai pasiekiamas tapo ir daugiau nei 30 pramonės šakų partnerių, tarp kurių – visame pasaulyje žinoma technologijų gigantė – įmonė „Google“, Manhatane įsikūręs modernaus meno muziejus „MoMA“, JAV kompiuterių gamintoja, programinės ir techninės įrangos prekybos bendrovė „IBM“ ir daugybė kitų, turinys.

Ši, labiausiai pasaulyje paplitusi tarptautinė MOOC (angl. Massive Open Online Courses) platforma, pradėjo naują iniciatyvą, suteikiančią aukštojo mokslo įstaigoms nemokamą prieigą prie „Coursera for Campus“ produkto iki 2020 m. liepos 31 dienos. Kursus sėkmingai baigę dalyviai gaus pasaulyje pripažįstamus pažymėjimus. Kauno kolegijos dėstytojai, darbuotojai ir studentai, norintys tapti „Coursera“ turi susisiekti el. p. kompetencijos@go.kauko.lt. Kursai vyksta anglų kalba; vietų skaičius ribotas.

Netrukus Kauno kolegijos darbuotojai bei dėstytojai buvo informuoti apie „Udemy“ – dar vieną virtualaus mokymosi platformą, kurios kursų išlaidas kompensuos aukštoji mokykla. Ši mokymosi platforma yra viena populiariausių pasaulyje ir siūlo daugiau nei 100 000 skirtingų kursų anglų kalba. Savo darbuotojų kompetencijų tobulinimą šiai platformai patiki tokios įmonės kaip „Booking“, „Adidas“, „Wolksvagen“, „Pinterest“ ir daug kitų.

Kursai virtualaus mokymosi platformoje „Udemy“ turi būti pasirenkami tikslingai, siekiant įgyvendinti padalinio planus ir darbuotojų kompetencijų tobulinimo poreikius.

Kursuose „Udemy“ platformoje galima dalyvauti iki 2020 m. rugpjūčio 31 d., tačiau esant poreikiui, kursų finansavimas bus tęsiamas. 

Išsamesnę informaciją apie kursų „Udemy“ platformoje kompensavimą galite rasti čia.