Rugsėjo 20 dieną smalsų jaunimą subūrė #SWITCH! – tarptautinis renginys apie informacines technologijas bei verslumą. Vilniuje vykusiame renginyje jaunimo domėjimąsi viena perspektyviausių sričių pasaulyje kurstė ir Kauno kolegija, sudėtingąsias technologijas sujungusi su šokoladu.

Mokslo mugėje Kauno kolegija jaunuoliams vieną patraukliausių sričių darbo rinkoje – technologijas – pateikė kitaip: sudėtingi technologiniai sprendimai buvo susieti su šokoladu. Šimtai dalyvių plūdo ragauti ir stebėti, kaip Maisto technologijos katedros studentai temperavo juodajį šokoladą, kuriuo buvo užliejami liofilizuoti obuoliai, dėl specialaus džiovinimo būdo išlaikę biologiškai aktyvias medžiagas (vitaminus, fermentus ir kt.). Technologijų entuziastai ne tik matė, bet ir patys išbandė šokolado procedūras rankoms, sekė, kaip Medicinos fakulteto studentės diagnostikos aparatu tyrė odos būklę ir išsiaiškino, kad šokolade esantys vitaminai A, B1, B2, PP, K ir magnio, kalcio, geležies, kalio mikroelementai drėkina ir maitina odą. Galų gale Išmaniųjų sistemų ir robotikos katedros atstovai, užprogramavę pramoninį valdiklį, pademonstravo pramonėje egzistuojančio įrenginio analogą ir jo valdymą – į rankas jaunuoliams pristatyti šokoladukai.

Būsimųjų studentų dėmesys įdomiems ir įvairiems technologiniams sprendimams rodo, kad kasdieniame gyvenime veikiančios ir dar neregėtos technologijos gali tapti ir laisvalaikio, ir būsima mokslo sritimi. Kaip teigia Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius, jau dabar robotizacija, automatizacija, išmanūs namai ar pažangiausi informacinių technologijų sprendimai yra ypač svarbūs pramonėje, viešajame sektoriuje, kartu ir kiekvieno žmogaus gyvenimime, o naujausi technologiniai sprendimai ir kartu jų poreikis leidžia identifikuoti labai didelį technologijos mokslų specialistų poreikį ateityje. „Tik kryptingas inžinierių, technologų ar kitų tiksliųjų mokslų sričių specialistų poreikio patenkinimas leis užtikrinti aukštą pridėtinę vertę kuriančią visuomenę, o Lietuvai leis būti viena pažangiausių valstybių“, – apie specialistų rengimą komentuoja Technologijų fakulteto dekanas ir priduria, kad inžinerijos ar technologijos studijų programos dažnai sulaukia nepelnytai mažai dėmesio.

Technologijos mokslų pažanga aktuali ir kitoms mokslo šakoms, kuriose, atsižvelgiant į modernėjantį pasaulį, sunku apsieiti be specifinių technologijos srities žinių. Dr. G. Gecevičius teigia, kad platesnis technologijų pritaikymas lemia ir tarpdalykinių studijų kūrimą, o tokių studijų pavyzdys galėtų būti informacinių finansų sistemų studijų programos, kur rengiami ekonomiką ir informacines sistemas išmanantys specialistai. „Nors jau dabar technologijos giliai įsiskverbusios į skirtingas mokslo šakas ir sektorius, artimoje ateityje, pasitelkiant inžinerines inovacijas, technologijos neišvengiamai taps neatsiejama kiekvienos mokslo šakos, pramonės, verslo ar eilinio žmogaus gyvenimo dalimi“, – technologijos mokslų perspektyvas brėžia Technologijų fakulteto dekanas dr. G. Gecevičius.

Dalijamės akimirkomis iš Kauno kolegijos stendo moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!: