Birželio 28 d. Kauno kolegijoje vyko renginys „Mano pasirinkimas: studentas, dėstytojas, socialinis partneris“, į kurį susirinko kelios dešimtys darbuotojų, dirbusių institucijoje, iš kurios susiformavo šiandieninė Kauno kolegija. Renginio metu buvo prisimintos kolegijos ištakos, jos susikūrimo istorija, iššūkiai, su kuriais teko susidurti, dalintasi prisiminimais. Renginio metu taip pat pasirodė tautinių šokių kolektyvas „KauKas“, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainininkės.

Kauno kolegijos ištakos

1945 m. Kauno centre buvo įkurtas Celiuliozės-popieriaus pramonės technikumas, 1953 m. ši institucija tapo Medžio apdirbimo technikumu. 1963 m. pakeistas pavadinimas į Kauno technologijos technikumą.

1990–1991 m. atnešė pokyčių: tuometinės Kauno technologijos technikumas buvo reorganizuotas į Kauno aukštesniąją technologijos mokyklą. Atliepiant verslo ir visuomenės pokyčius, parengtos naujos verslo, turizmo, inžinerijos, informatikos, technologijų studijų programos.

„1999–2000 m. paskelbus, kad Lietuva kuria binarinę aukštojo mokslo sistemą, jau buvome pasirengę naujiems iššūkiams ir mums pavyko – tarptautinių ekspertų sprendimu Kauno aukštesniajai technologijos mokyklai buvo suteikta teisė pradėti vykdyti aukštojo mokslo studijas. Laimėjimus lėmė tuometinės vadovų komandos: O. Junevičienės, B. Leonienės, F. Zubkos, A. Ilevičiaus, A. Lukšaitienės ir daugelio kitų lyderystės ir pokyčių poreikis, noras kuo geriau atlikti savo pareigas, atsakingumas bei atsidavimas institucijai“, – prisimena Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas dr. Mindaugas Misiūnas.

2000 m. Kauno aukštesniajai technologijos mokyklai prasidėjo naujas Kauno kolegijos kūrimo, plėtojimo ir augimo etapas, kai bendrai veiklai buvo pasitelktos tuometinės Ekonomikos aukštesniosios mokyklos bendruomenės pajėgos, o vėliau prijungtos ir dar penkios aukštesniosios mokyklos.

Šiandien Kauno kolegija – lyderiaujanti aukštoji mokykla

Kauno kolegija – tradicijas puoselėjanti aukštoji mokykla, todėl jos istorijos išmanymas, pagarba dirbusiems institucijose, iš kurių susiformavo kolegija, yra itin svarbus esamiems bendruomenės nariams.

Šiais metais vykusio institucinio vertinimo metu tarptautiniai ekspertai, teikdami pirmąsias išvadas, kaip Kauno kolegijos išskirtinumą pabrėžė, jog bendruomenė puoselėja deklaruojamas vertybes ir gyvena pagal jas. Šis renginys – dar viena šių vertybių puoselėjimo išraiška, parodanti pagarbą prie šiandieninės kolegijos kūrimo prisidėjusiems darbuotojams, atvirumą ir bendruomeniškumą.

Dabar Kauno kolegija studentus pasitinka siūlydama daugiau nei 40 studijų programų, modernią materialiąją studijų ir laisvalaikio bazę, suteikdama apgyvendinimą keturiuose bendrabučiuose ir, svarbiausia, galėdama didžiuotis kompetentingais ir savo darbui atsidavusiais dėstytojais bei administracijos darbuotojais. Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas dr. M. Misiūnas atkreipia dėmesį, kad dėl švietimo sistemos pokyčių laukia dar ne vienas iššūkis, tačiau bendruomenė jau ne kartą parodė savo lyderystės ir pokyčių poreikį, profesionalumą, susitelkimą ir bendro tikslo siekimą.