Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centras kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija gegužės 7–14 dienomis kvietė Kauno kolegijos bendruomenę dalyvauti pirmą kartą surengtame konkurse „Rašau taisyklingai“ ir pasitikrinti savo lietuvių kalbos rašybos žinias.

Konkursu susidomėjo ne tik Menų ir ugdymo fakulteto, bet ir Medicinos, Verslo bei Technologijų fakultetų studentai ir dėstytojai, taip pat administracijos darbuotojai. Konkurso dalyviams teko atsakyti net į 100 įvairių, su žodžių rašyba susijusių, klausimų, pvz., kurie žodžiai parašyti taisyklingai: gvera ar gvęra, cigonas ar čigonasvizažistas ar visažistas, licencija ar licencija, Velykos, Vėlykos ar velykos, pasekmė ar pasekmėparalyžiuoti, paraližiuoti ar paraližuoti, kada tarptautiniuose žodžiuose rašyti j raidę (milijonas ar milionas, filialas ar filijalas), kaip taisyklingai parašyti būsimojo laiko trečiojo asmens formą (džiųs, džius ar džiūs, dygs ar dyks) ar būtojo kartinio laiko vienaskaitos pirmojo asmens formą (audžiau ar audžeu) ir pan.

Konkurso rengėjai viliasi, kad dalyviai ne tik pasitikrino lietuvių kalbos rašybos žinias, bet jas ir pagilino, nes užbaigę svetainėje pateiktas konkurso užduotis iš karto pamatė ir atsakymus, kuriuose išsamiai buvo paaiškinta, kodėl vienas ar kitas žodis rašytinas būtent taip.

Džiaugiamės galėdami pasveikinti buhalterinės apskaitos trečio kurso studentą Egidijų Muzniką (Verslo fakulteto Apskaitos ir finansų katedra), surinkusį 100 taškų iš 100 galimų. Didžiuojamės ir Kauno kolegijos darbuotoja – geriausiai į visus klausimus atsakė komunikacijos koordinatorė Monika Klišytė. Egidijui ir Monikai bus įteiktos Kauno kolegijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos dovanos. Dėl prizų atsiėmimo prašome kreiptis el. paštu: ausra.ganusauskiene@go.kauko.lt

Kviečiame nenusiminti ir tuos, kurie surinko šiek tiek mažiau nei 100 taškų, ypač pirmo kurso studentę Rasą Kvietkutę (Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedra) bei dėstytoją Dovilę Gecevičę (Menų ir ugdymo fakultetas), trečio kurso studentę Vaivą Šalaševičiūtę (Verslo fakulteto Komunikacijos katedra), administratorę Paulą Grikietę (Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra) ir kitus.

Ačiū, kad dalyvavote ir parodėte puikias žinias. Rašykime taisyklingai!