Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centras gegužės 7–14 dienomis kvietė Kauno kolegijos bendruomenę antrąkart dalyvauti konkurse „Rašau taisyklingai“ ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Konkursu susidomėjo ne tik Menų ir ugdymo fakulteto, bet ir Medicinos, Verslo bei Technologijų fakultetų studentai ir dėstytojai, taip pat administracijos darbuotojai. Šiais metais konkurso dalyviams teko atsakyti į 50 įvairių klausimų, pvz., kuris žodis parašytas taisyklingai (juočkis ar juodčkis, baikštus ar baigštusgūžčioti ar gūščiotižąstas ar žastas, videoįrašas ar video įrašas ir kt.), kokias santrumpas vartoti (VŠĮ ar VšĮ, DUK ar D.U.K. ir kt.), kaip taisyklingai rašyti pavadinimus ir kt.

Konkurso rengėjai viliasi, kad dalyviai ne tik pasitikrino lietuvių kalbos rašybos (ir ne tik!) žinias, bet jas ir pagilino, nes užbaigę svetainėje pateiktas konkurso užduotis iš karto pamatė atsakymus, kuriuose išsamiai buvo paaiškinta, kodėl vienas ar kitas žodis, žodžių junginys rašytinas būtent taip.

Džiaugiamės galėdami pasveikinti Medicinos fakulteto Slaugos katedros dėstytoją Aliną Liepinaitienę ir Taikomosios komunikacijos antro kurso studentę Austėją Vaičiulevičiūtę (Verslo fakulteto Komunikacijos katedra), surinkusias po 98 taškus iš 100 galimų. Nugalėtojų laukia Kauno kolegijos ir Lietuvių kalbos draugijos dovanos. Prizus bus galima atsiimti Kalbų centre.

Kviečiame nenusiminti ir tuos, kurie padarė vieną kitą klaidelę, ypač studentes Rimą Vaitekūnaitę (Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedra), Austėją Kelpšaitę (Verslo fakulteto Apskaitos ir finansų katedra), Moniką Antiuchovaitę (Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centras), taip pat dėstytoją Iną Kurtinaitienę (Medicinos fakultetas) ir kitus.

Ačiū, kad aktyviai dalyvavote ir parodėte puikias žinias. Rašykime taisyklingai!