Bendradarbiavimas su kultūros, verslo ir kitų sektorių partneriais yra labai svarbus, nes suteikia naujas galimybes bendroms idėjoms vystyti ir realizuoti.

Susitikime su Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktore Daina Kamarauskiene ir direktorės pavaduotoja muziejinei veiklai dr. Raimonda Norkute Kauno kolegijos atstovai: kolegijos direktorius dr. Andrius Brusokas, direktoriaus pavaduotoja organizacijos vystymui dr. Inga Stravinskienė, Menų ir ugdymo fakulteto dekanas Albertas Juodeika, Menų akademijos vadovas Lukas Alsys ir Fotografijos studijų programos koordinatorė Svetlana Batura, aptarė bendrų veiklų galimybes.

„Pelėdų kalnas – Lietuvos kontekste reikšminga istorinė, kultūrinė vieta. Kartu su muziejumi esame šios istorinės vietos šaknų saugotojai“, – akcentavo Menų ir ugdymo fakulteto dekanas, išskirdamas bendrus institucijų sąlyčio taškus. Pasak D. Kamarauskienės, fakulteto pastatų kompleksui priklausanti Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija – pirmieji Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus „namai“ (pirmoji galerija Kaune). „Mūsų pradžia buvo pas jus, jūsų teritorijoje“, – pabrėžė muziejaus direktorė, siūlydama idėjas bendradarbiavimo plėtrai.

Galima drąsiai teigti, kad ne vienerius metus trunkanti tarpinstitucinė partnerystė paskatins įgyvendinti dar didesnes ambicijas, kurių pokalbio metu išryškėjo ne viena: nuo suvenyrų gamybos, paskaitų muziejuje iki kultūrinės veiklos plėtros Dzūkijos regione bei tarptautinės konferencijos. Taip pat buvo aptartos galimos iniciatyvos kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) 150-ųjų gimimo metinių, kurios Lietuvoje ir pasaulyje bus plačiai minimos 2025-aisiais, paminėjimui.

Šiuo metu muziejuje eksponuojama paroda „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“, kurioje maloniai kviečiame apsilankyti.