Iki tarptautinės savaitės Collaboration for Future: from Technology to Person liko mažiau nei savaitė – kovo 29 d. – balandžio 2 d. vyksiantis renginys virtualioje erdvėje suburs akademinę bendruomenę ir verslo pasaulio atstovus. Kviečiame iš arčiau susipažinti su dvyliktosios tarptautinės savaitės pranešėjais, aktyviai dalyvauti renginyje ir nepraleisti galimybės virtualiai susitikti su Kauno kolegijos tarptautiniais partneriais, sudalyvauti dirbtuvėse bei stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Importance of internationalizing and collaboration
Kovo 29 d. 10.15 val.

Noora Kahra yra Tamperės taikomųjų mokslų universiteto tarptautinių ryšių vyr. specialistė. N. Kahra daugiausiai dėmesio skiria tarptautinėms strateginėms partnerystėms vystyti, skatina tarptautiškumą taikomųjų mokslų universiteto bendruomenėje ir turi sukaupusi ilgametę patirtį dirbant aukštojo mokslo ir tarptautinių ryšių srityse.

„Noriu paskatinti darbuotojus, dėstytojus aktyviai dalyvauti tarptautinėse veiklose. Tvirtai tikiu, kad darbuotojų ir dėstytojų dalyvavimas šiose veiklose daugeliu atžvilgių naudingas ir aukštųjų mokyklų studentams. Tarptautiškumas – tai ne tik mainai, tai daug platesnės galimybės, tačiau būtinas visų įsitraukimas“, – pasakoja pranešėja.

Technologies Today. What Happens Next?
Kovo 29 d. 10.50–11.30 val.

Elijus Čivilis šiuo metu vadovauja „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) informacinių technologijų centrui „LTG Digital“ ir yra atsakingas už skaitmeninės transformacijos skatinimą. Anksčiau E. Čivilis ėjo viceministro pareigas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, daugiau nei 12 metų praleido dirbdamas „IBM“ – vienoje didžiausių IT bendrovių pasaulyje.

Pranešimo metu E. Čivilis demistifikuos technologinius reiškinius, paaiškindamas skaitmeninės transformacijos sampratą ir technologijų vaidmenį. Pranešimo klausytojams taip pat bus pateikti realūs pavyzdžiai, kaip technologijos formuoja įmones ir valstybes. Galiausiai, E. Čivilis pateiks praktinių patarimų, kaip išgyventi nuolat besikeičiančiame pasaulyje.

„Kalbant apie verslo ir ekonomikos veiklos trikdymą, technologijos čia užima pagrindinį vaidmenį. Daug naujovių, tokių kaip dirbtinis intelektas, „Blockchain“ ar „Cloud“ ateina su dideliu ažiotažu ir niekada negali žinoti, ar tai dar vienas madingas žodis, ar tikras cunamis“, – kodėl svarbu geriau pažinti technologijų pasaulį pasakoja E. Čivilis.

Promoting the Creativity and Storytelling Skills of Pre-School Children
Kovo 30 d. 9.30–10.00 val.

Agrita Tauriņa – docentė iš Latvijos universiteto Pedagogikos, psichologijos ir menų fakulteto. A. Tauriņa bendradarbiauja su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis ir Latvijos universiteto studentais, o jos tiriamasis darbas yra susijęs su ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ugdymu, vaikų atsakomybės, savarankiškumo ir kūrybinės veiklos skatinimu.

Kartu su A. Tauriņa pranešimą skaitys ir dr. Tija Zīriņa iš Latvijos universiteto Pedagogikos, psichologijos ir menų fakulteto. Pranešėja turi sukaupusi 25 metų patirtį dirbant ikimokyklinio ugdymo mokytojų rengimo srityje. T. Zīriņa taip pat atlieka tyrimus, susijusius su vaikų kalbos mokymųsi ir jau ilgą laiką bendradarbiauja su įvairiomis Europos aukštosiomis mokyklomis įgyvendindama „Erasmus+“ projektus.

„Norint skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybingumą ir kalbėjimo įgūdžius, būtina spręsti tam tikras problemines situacijas. Įgūdžiai, apie kuriuos ir kalbėsime pranešime, palengvina asmenybės, savivertės ir pasitikėjimo savimi ugdymą, leidžia lengviau atsiskleisti vaikų gebėjimams“, – pasakoja pranešėjos.

„Naujas ikimokyklinio ugdymo metodas skatina daugiau dėmesio skirti vaiko asmenybės, savarankiškumo, atsakomybės ir svarbiausių žmogiškųjų vertybių ugdymui. Manome, kad eksperimentinės pedagogikos, socializacijos bei ugdymo teorijos gali pateikti atsakymus į bet kurios šalies mokytojui iškilusius klausimus“, – atskleidžia A. Tauriņa ir T. Zīriņa.

Emotional intelligence
Kovo 30 d. 10.10–13.00 val.

Psichologas Andrius Šmitas tarptautinės savaitės metu kalbės apie emocinį intelektą. „Šios tarptautinės savaitės metu trumpai papasakosiu apie emocinį intelektą, emocines ir socialines kompetencijas, kurios svarbios įvairiose profesijose“, – pasakoja šiuo metu doktorantūroje studijuojantis A. Šmitas.

„Kodėl turėtumėt išgirsti šį pranešimą? Todėl, kad emocinės ir socialinės kompetencijos (pvz., emocijų savikontrolė, kaip viena iš jų) yra svarbios bendraujant su įvairių kultūrų žmonėmis“, – kodėl tema aktuali tarptautiniu lygmeniu atskleidžia pranešėjas.

Dirbtuvės „Responsible food consumption“
Kovo 31 d. 12.20–13.05 val.

Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Maisto technologijų katedros lektorė Irina Koscelkovskienė skaitys pranešimą tema „Responsible food consumption“, kurio metu bus aptariamos maisto vartojimo ir jo atliekų problemos bei pristatyti siūlomi sprendimo būdai.

„Šiuo metu tvari gamyba ir tvarus vartojimas ypač aktualūs pasauliniu mastu, nes yra glaudžiai susiję su klimato kaita, vandens, oro ir dirvožemio užterštumu, CO2 emisijos didėjimu ir neatsakingu vartojimu. Nuo visų šių faktorių priklauso mūsų planetos ir ateities kartų gerovė“, – temos aktualumą atskleidžia I. Koscelkovskienė.