Kaip ir kasmet didieji Lietuvos miestai metų pradžioje po vienu stogu suburia aukštąsias ir profesines mokyklas. Sausio 23 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusi jau 19-oji „Aukštųjų mokyklų mugė“ kvietė susipažinti su studijų ir karjeros galimybėmis, o vasario 6–7 dienomis moksleiviai laukiami Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“.

Šiemet Kauno kolegijos komanda mugių dalyvius pasitinka nusiteikusi itin šventiškai ir entuziastingai, kadangi minimas šios aukštosios mokyklos 20-ies metų jubiliejus. Minint šią sukaktį Kauno kolegijos atstovai mugių dalyviams yra paruošę ne vieną staigmeną: lankytojai kviečiami sukti laimės ratą ir laimėti prizų, įsiamžinti Kauno kolegijos stende ir gauti momentines nuotraukas. Taip pat „Aukštųjų mokyklų mugės“ lankytojams jau pristatyta ir didelio susidomėjimo susilaukusi naujovė – virtualūs turai po Kauno kolegiją – pasitiks ir parodos „Studijos 2020“ dalyvius.

Galimybė trumpam persikelti į Kauno kolegijos erdves

„Aukštųjų mokyklų mugės“ dalyviai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su Kauno kolegijos komanda, sulaukti patarimų, kokią studijų programą rinktis ar geriau pažinti juos dominančią studijų kryptį. Siekiant besidominčius studijomis Kauno kolegijoje iš arčiau supažindinti su šia aukštąja mokykla buvo parengti specialūs vaizdo įrašai apie kiekvieną fakultetą ir juose esančias mokymosi ir laisvalaikio erdves.

„Norime supažindinti moksleivius su Kauno kolegija, kad jie galėtų pamatyti realias auditorijas, laboratorijas, sužinoti, kokių studijų programų studentai ir ko jose mokosi. 360° vaizdo įrašai yra pranašesni nei įprasti, kadangi žiūrovas gali pamatyti visą erdvę: galbūt jam įdomu, koks vaizdas atsiveria pro auditorijos langus? O gal jis nori sužinoti, kokie prietaisai yra vienoje ar kitoje laboratorijoje? Tokio tipo vaizdo įrašai suteikia galimybę visa tai pamatyti“, – pasakojo šios idėjos įgyvendintojas, Kauno kolegijos Medijų projektų koordinatorius Andrius Fioklinas.

„Aukštųjų mokyklų mugės“ metu šis virtualių turų stendas sulaukė susidomėjimo tiek iš tikslingai į jį atėjusių, tiek iš kitų mugės dalyvių. Virtualios realybės akinių pagalba persikėlę į Kauno kolegijos erdves, mugės lankytojai galėjo ne tik apžiūrėti įvairias auditorijas, laboratorijas ar laisvalaikio zonas, bet ir išgirsti kas jose vyksta bei kokių studijų programų studentai jose mokosi.

„Iš tiesų, šie virtualūs turai domino ne tik moksleivius, bet ir mokytojus, kurie taip pat noriai žvalgėsi po Kauno kolegiją. Idėja mugių lankytojus su Kauno kolegija supažindinti tokiu būdu sulaukė teigiamų atsiliepimų ir iš tų, kurie virtualios realybės akinius užsidėti sutiko tik padrąsinti Kauno kolegijos studentų. „Aukštųjų mokyklų mugės“ lankytojai teigė, kad šie virtualūs turai yra informatyvūs, leidžiantys geriau susipažinti su studentų aplinka, o idėja – originali ir įdomi“, – atskleidė A. Fioklinas.

Kauno kolegijos komanda besidominčiųjų studijomis ir karjeros galimybėmis lauks tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“ Vilniuje, vasario 6–7 d. nuo 10.00 iki 17.30 val. parodų ir kongresų centre LITEXPO.