Studijų metu studentai žvalgosi diskusijų su draugais vietos, kartu ramaus poilsio ir individualaus darbo erdvės – būtent dėl šios priežasties Kauno kolegijoje atidaryta nauja poilsio zona, kurią suprojektavo Interjero ir baldų projektavimo studijų programos absolventai.

Į šio projekto įgyvendinimą įsitraukė Pramonių technologijų ir Informatikos katedrų studentai ir dėstytojai bei IT srityje besispecializuojanti įmonė UAB „DXC Technology“. Mintis apie projektą gimė dar 2017 m. lapkričio mėn., kai įmonė UAB „DXC Technology“ išreiškė norą bendradarbiauti su Kauno kolegija. Ryšius įmonė pradėjo megzti su tuo metu buvusia Pramoninių technologijų ir dizaino katedros vedėja dr. Inga Valentiniene, kuri vadovavo projektui ir į jį nutarė įtraukti trečio kurso studentus. Pirmieji etapai, kai siūlytos idėjos, vyko rudens semestre vykusio dizaino studijų dalyko paskaitų metu, o galutinio rezultato link eita tobulinant mintis ir ruošiant realų baigiamąjį darbą.

Studentų tobulėjimui svarbi ne tik paskaitų kokybė, bet ir laisvalaikio aplinka, kurioje jie gali gilinti žinias skaitydami, diskutuodami ar naudingai išnaudoti laisvą laiką ruošiantis paskaitoms. Atsižvelgę į tokios vietos poreikį Pramoninių technologijų katedros Interjero ir baldų projektavimo studijų programos absolventai Sandra Salikaitė ir Edgaras Baranovskis suprojektavo poilsio zoną, kurioje studentai gali ne tik ilsėtis, bet ir pasirūpinti savo išmaniųjų įrenginių veikimu – įkrauti išmaniuosius telefonus ir kompiuterius.

Studentų poilsio zonoje yra įrengtos trys vietos individualiam mokymuisi, staliukai, kėdės ir spintelės daiktams saugoti. Modernios erdvės autoriai teigia, kad stengėsi sukurti jaukią ir funkcionalią erdvę, atitinkančią jaunų žmonių poreikius. „Maža erdvė, kurioje turėjome sutalpinti kuo daugiau studentų, pinigų suma, į kurią turėjome sutilpti, taip pat interjero spalvos, formos turėjo atitikti įmonės „DXC technology“ prekės ženklą, baldų realizavimas, jų projektavimas – tai iššūkiai, kurie atnešė didelės patirties“, – pasakoja E. Baranovskis, vienas iš projekto autorių.

Idėjos įgyvendinimo sėkmę patvirtino į gruodžio 19 d. naujos studentų poilsio zonos atidarymą atvykęs gausus Kauno kolegijos studentų būrys, iškart išbandęs funkcionalią erdvę. Laisvalaikio zoną galima rasti Kauno kolegijos Verslo fakultete (Pramonės pr. 20), III aukšto fojė.

Atidarymo metu Kauno kolegija ir įmonė UAB „DXC Technology“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, kuria įmonė įsipareigojo prisidėti prie panašaus pobūdžio projektų įgyvendinimo. Tikimasi, kad įtvirtintas bendradarbiavimas įkvėps sukurti daugiau naudingų projektų, tarp jų – ir studentų laisvalaikio erdvių.

Kauno kolegijos studentai galės burtis mokytis ir bendrauti modernioje laisvalaikio zonoje: