Į Kauno kolegiją atvykusios studentės iš Graikijos jau antrą mėnesį praktikuojasi Šiaulių ligoninės Akušerijos skyriuje. Būsimos akušerės itin vertina pasitikėjimą jomis ir suteiktą galimybę dalyvauti natūraliuose gimdymuose, nes gimtojoje šalyje tai itin reta patirtis. Net 80 proc. naujagimių Graikijoje pasaulį išvysta po Cezario pjūvio operacijos. Už bendradarbiavimą ir išskirtinę patirtį jos itin dėkingos ligoninės vadovams, paslaugiam Akušerijos skyriaus personalui, kalbos barjerą padedančiam įveikti Kauno kolegijos Akušerijos studentui Brigimantui Kontrimui ir jų praktine patirtimi Lietuvoje besirūpinančiai direktoriaus patarėjai, akušerei, Kauno kolegijos lektorei Alinai Liepinaitienei.

Praktika viršija lūkesčius

Akušerijos studentė, graikė Eleni Kosmoupoulou sako į Lietuvą vykusi dėl itin gerų rekomendacijų: „Į mūsų universitetą atvykusi Alina Liepinaitiene sužavėjo įtraukiomis dėstytomis paskaitomis ir pasakojimais apie Lietuvos akušerius, o mūsų dėstytoja, akušerė, prof. Antigoni Sarantaki rekomendavo vykti į jūsų šalį todėl, kad čia akušerės nėra tik gydytojo asistentės, o itin daug gimdymuose daro savarankiškai. Todėl Lietuva mums buvo rekomenduota, kaip ideali galimybė pamatyti natūralius, sveikus gimdymus. O mane dar labai domino ir jūsų kultūra bei tradicijos.“ Ji atvira, patirtis gauta Šiauliuose viršijo visus lūkesčius, nes būtent čia ji turėjo galimybę priimti pirmąjį gimdymą savo profesinėje istorijoje.

Eftichia Chatzithanasi sako Lietuvą praktikai pasirinkusi tuomet, kai Kaune įgytą patirtį gyrė kita kolegė: „Atsiliepimai apie Lietuvą buvo geri, tad kai man buvo pasiūlyta praktikos Šiaulių ligoninėje, nedvejodama sutikau vykti. Kolektyvas labai geranoriškas ir paslaugus. Jau esu priėmusi keletą gimdymų, nors Graikijoje per trejus metus neturėjau galimybės nė vieno gimdymo patirties. Nesitikėjau, kad per mėnesį laiko galėsiu turėti tiek daug praktikos akušerijoje. Tai viršijo visus mano turėtus lūkesčius.“

Nefeli Anastasopoulou pasakoja girdėjusi, kad Lietuvoje dauguma gimdymų yra natūralūs, tačiau nesitikėjo, kad tiek daug jų pamatys ir gaus tokį didelį pasitikėjimą iš Lietuvos kolegų: „Čia akušeriai daro viską, ką gali, dėl moters. Suprantu, kad mūsų yra nemažai, net septynios, ir mes tikrai galbūt varginame, nes jos turi dirbti, o šalia nuolat esame dar ir mes, kurios norime išmokti, sužinoti, bet jos yra labai paslaugios, visada malonios ir maksimaliai mums perteikia visas žinias. Tai itin vertiname.“

Kalba nebe kliūtis

Viešnios ir Graikijos sako, kad buvo pasiruošusios kalbos barjero iššūkiui. „Kalbos barjeras – didžiausias sunkumas, tačiau tai patirtume nuvykę į bet kurią svečią šalį, buvome tam pasiruošę – iš anksto įsirašėme vertimo programėles, kad galėtume iš šios praktikos gauti maksimalią naudą“, – sako akušerijos studentė Vasilia Klokkari.

Pirmosiomis viešnagės dienomis bendrauti lietuvėms su graikėmis gimdykloje padėjo Kauno kolegijos Akušerijos studentas B. Kontrimas. Būtent jis pradėjo ieškoti būdų moterims komunikuoti savarankiškai: „Mūsų įstaigos akušerėms parsiuntėme programėles, kad išsiverstų tekstus iš anglų kalbos. Dabar jų anglų kalbos pažanga stulbinanti, jau nebereikia tik gestais rodyti, gali paaiškinti vos keliais žodžiais. Jos stengiasi suprasti mūsų kalbą, kad galėtų maksimaliai produktyviai išnaudoti šį praktikos laiką.“

Daugiau skaitykite čia.

Respublikinės Šiaulių ligoninės inf.