Liko mažiau nei metai ir į Kauną kryps visos Europos žvilgsnis – 2022-aisiais miestas oficialiai taps Europos kultūros sostine. Prie šio reikšmingo įvykio ir pasiruošimo jam prisidedanti Kauno kolegijos studentė Marija Šimaitytė buvo išrinkta atstovauti Kauną bei dirbti su šio projekto komanda didžiajame renginyje finaliniais, 2022-aisiais, metais.

„Sužinojus apie tai, kad galėsiu prisidėti prie šio projekto, pirmiausia kilo mintis, jog tai didelė garbė ir atsakomybė. Dabar jau net pati juokauju, kad su tokiu entuziazmu stebėjau ką veikia ir kokius renginius organizuoja „Kaunas 2022“ komanda, jog galiausiai pati atsidūriau tarp jų. Vertinu tai kaip didžiulį pasitikėjimą ir paskatinimą žengti toliau kūrybos keliu“, – pasakoja Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijas Kauno kolegijoje pasirinkusi M. Šimaitytė.

Vienos iš „Kaunas 2022“ programų vykdomas projektas „Puota: audio kultūra“, kuriame dalyvauja ir M. Šimaitytė, yra skirtas kultūros prieinamumo skatinimui bei didinimui, dėmesį sutelkiant į poezijos patrauklumo atgaivinimą ir jaunųjų menininkų bendruomenės kūrimą. Nuo 2019-ųjų įgyvendinamas projektas tapo platforma, kurioje menininkai gali eksponuoti savo kūrybą, dalintis idėjomis, rasti bendraminčių.

„Puotos: audio kultūra“ komanda džiaugiasi atrastais talentais, todėl autorinių darbų biblioteka, sukaupta per projekto įgyvendinimo metus, buvo nuspręsta pasidalinti su platesne auditorija ir išleisti ziną, kurio pagrindiniu akcentu tapo sąsajos tarp poezijos ir iliustracijų. Iliustruoti projekto bibliotekoje saugomus poezijos kūrinius buvo paskelbtas atviras kvietimas, į kurį atsiliepė daugiau nei 200 menininkų: nuo pradedančiųjų savo kūrybinį kelią iki profesionalų. Projekto komanda atrinko 40 kūrėjų, tarp kurių pateko ir M. Šimaitytė. Jaunosios kūrėjos iliustracija Kipro Marcelio eilėraščiui „7 stulpeliai gyvenimo“ publikuota projekto komandos išleistame zine „Puota“. 

„Jaučiuosi pastebėta. Didelį pliusą pridėjo tai, kad aš ir pati rašau poeziją ne vienerius metus, todėl nebuvo sudėtinga įsijausti į eilėraštį bei jį perteikti. Tai tapo savotiška jau turimos patirties ir naujų įgūdžių samplaika. Visa tai priimu kaip svarbų žingsnį savo kūrybos kelyje ir stiprų postūmį judėti toliau į priekį“, – įvertinimu džiaugiasi Kauno kolegijos studentė.

M. Šimaitytė pastebi, kad prie galimybės atsidurti tarp projekto komandos atrinktų menininkų prisidėjo ir studijų metu įgytos žinios. „Menų ir ugdymo fakultete įgytos žinios labai stipriai prisidėjo prie laimėjimo. Galėjau panaudoti ne tik tai, ką išmokau praktiškai, bet ir nebijoti atskleisti save ir būti drąsiai kiekviename žingsnyje, tačiau svarbiausia – visa širdimi atsiduoti tam, ką darau“, – pasakoja antrakursė ir džiaugiasi savo pasirinkimu studijuoti Kauno kolegijoje. „Kauno kolegijoje atsiveria labai daug galimybių. Dėstytojai išties dažnai skatina nebijoti ir naudotis visomis pasitaikiusiomis progomis. Dažnai kalbama apie įvairius renginius, dėl to norisi pačiai domėtis bei sekti kultūrinį miesto gyvenimą.“