Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetas, tęsdamas renginių ciklą „Šimtmetis su žymia asmenybe“, akademinę bendruomenę kviečia išklausyti žinomo intelektualo, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus, lietuvių istoriko Egidijaus Aleksandravičiaus paskaitą „Šimtmečio įžvalgos istorijoje“. Renginys vyks vasario 26 dieną, pirmadienį, 14 valandą 407 auditorijoje (Pramonės pr. 22A).

Profesorius savo svarstymus apie dabartinio pasaulio būtį ir Lietuvą globalizacijos procesų kontekste pristato viešai organizuojamose paskaitose ir spaudoje. E. Aleksandravičiaus įžvalgos neretai susilaukia didelio visuomenės dėmesio. Buvęs Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius yra pasakęs, kad E. Aleksandravičius – vienas brandžiausių Lietuvos istorikų, kurio skvarbūs moksliniai tyrimai suteikia galimybę pažinti vis naujus Lietuvos valstybingumo istorijos puslapius.

E. Aleksandravičius – ne tik habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, publicistas, kultūros tyrinėtojas, bet ir dvidešimties knygų autorius, paskelbęs daugiau nei šimtą straipsnių Lietuvos ir užsienio mokslinėje spaudoje, kurių pagrindinės mokslinės domėjimosi sritys – Lietuvos XIX a. kultūros istorija, Lietuvos istoriografija bei lietuvių išeivijos istorija.

Mokslinę patirtį istorikas sukaupęs ne tik Lietuvoje, bet ir JAV bei Suomijoje – yra stažavęsis Viskonsino valstijos universitete, Madisone, vėliau dirbęs vizituojančiu profesoriumi Ilinojaus ir Helsinkio universitetuose. 2009-aisiais profesorius už uolų ir sąžiningą darbą visuomeninėje veikloje buvo įvertintas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.