Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto organizuojamas renginių ciklas „Šimtmetis su žymia asmenybe“, skirtas paminėti atkurtos Valstybės šimtmečiui, keliauja į pabaigą. Kovo 16 dieną, penktadienį, šį ciklą vainikuos susitikimas su Lietuvoje žinomu profesoriumi, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto atradėju Liudu Mažyliu. Paskaita vyks 12 valandą Kauno kolegijos administracijos konferencijų salėje (Pramonės pr. 20, 1-006).

Kviečiame Kauno kolegijos bendruomenės narius pasinaudoti unikalia proga ir atviro susitikimo metu iš pirmųjų lūpų išgirsti apie Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto reikšmę Valstybei. Taip pat profesorius L. Mažylis su susirinkusiais diskutuos apie Lietuvą šiandien ir kuria istorijos kryptimi šiuo metu yra žengiama. Renginio metu profesorius pateiks savo įžvalgas tema  „Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – dokumentas ar įpareigojimas?“

Prof. dr. L. Mažylis – Lietuvos mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas, chemijos mokslų daktaras, vėliau tokį pat mokslo laipsnį apsigynęs vadybos ir administravimo srityje, Kauno miesto tarybos deputatas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, apdovanotas Lietuvos pažangos premija ir ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Po 2017 metų kovo 29 dienos, kai Vokietijos diplomatiniame archyve surado 1918 m. Vasario 16-osios aktą, Liudo Mažylio vardas tapo puikiai žinomas kiekvienam lietuviui.  Surastas Lietuvos Tarybos nutarimas dėl Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo rankraščio originalas lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašais, parašytas dr. Jurgio Šaulio ranka, tapo istoriniu įvykiu ne tik jo, bet ir visos Lietuvos gyvenime. Šiuo metu L. Mažylis labai intensyviai dirba archyvuose, dažnai susitinka su įvairiais žmonėmis, todėl didelė garbė, jog šis ypatingas ir itin užimtas žmogus neaplenks Kauno kolegijos.