Nors savanorystės tradicijos Lietuvoje nėra gilios, vis dažniau pasigirsta įkvepiančių savanoriškos veiklos pavyzdžių. Įgyvendindami tarptautinio projekto „Villages on move GO“ veiklas Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos bei Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros kviečia išgirsti apie vis labiau populiarėjančią sporto savanorystę, kuri gali tapti ne tik laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir veikla, sustiprinančia bendrystės jausmą. Gegužės 4-ąją, antradienį, 13 val. dėmesys šiai temai bus skiriamas seminaro „Savanorystė sporte – gerosios patirtys“ metu.

Projektas skatinantis būti atsakingiems už savo sveikatą

Reabilitacijos katedros dėstytoja Laura Žlibinaitė pasakoja, kad „Villages on Move Go“ projektas orientuotas į vieną iš pagrindinių Europos Sąjungos sporto politikos tikslų: skatinti sąmoningą ir aktyvų gyventojų dalyvavimą sveikatą stiprinančioje fizinėje veikloje, ypač mažesniuose miesteliuose ar atokiose gyvenvietėse.

„Dažnai tokias veiklas neatlygintinai organizuoja entuziazmu trykštantys asmenys, kurie už savo darbą negauna jokio atlygio. Savanoriškas darbas yra varomoji klubo gyvenimo jėga, tačiau su savanorių trūkumu sporto klubai susiduria ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos valstybėse“, – dėmesį atkreipia viena iš projekto koordinatorių.

Seminaras – siekiantiems prisitraukti savanorius

Savanorių trūkumas – ne vienintelė sporto organizacijų problema ir barjeras. Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjo doc. dr. Andriaus Brusoko teigimu sporto organizacijoms ypač aktualu gebėti tinkamai valdyti savanorystės žmogiškuosius išteklius, apimančius  savanorių veiklų analizę, apskaitą, planavimą, verbavimą ir atrankas. „Svarbu paminėti, kad tinkamas savanorystės žmogiškųjų išteklių valdymas gali sumažinti sporto organizacijos ar renginio finansines išlaidas“, – įvardija vienas iš seminaro organizatorių.

Gegužės 4-ąją organizuojamas seminaras atlieps siekį supažindinti kuo daugiau asmenų su savanoriškos veiklos privalumais sporto renginiuose. Jo metu bus galima išgirsti savanorystės problematika pagrįstas temas ir jų sprendimų būdus. Įvairių organizacijų atstovai pasidalins gerosiomis patirtimis apie savanoriškos veiklos valdymą sporto sektoriuje, žmogiškųjų išteklių valdymą, aptars savanorystės poveikį studentų studijoms bei į savanorystės veiklas įsitraukusių asmenų gyvenimo kokybei.

Renginys nuotolinis – prisijungimo nuoroda atsiunčiama po registracijos. Registracija vyksta iki gegužės 3 d. (imtinai).