Einant į daug žadantį darbo pokalbį ruošiamasi visapusiškai: nuo aprangos detalių, išsilavinimą patvirtinančio diplomo, straipsnių skaitymo apie tai, kokius suktus klausimus užduoda darbdaviai, iki permąstymo, kuo esu išskirtinis, kokią pridėtinę vertę galiu pasiūlyti. „Norimam darbui gauti reikia ruoštis nuosekliai, – neabejoja Kauno kolegijos Karjeros centro vadovas M. Samuolaitis, – o tikslingi akcentai veikloje leis tapti pageidaujamu darbuotoju, dėl kurio varžomasi.“

Renginys atliepia įvairiapusę karjeros sampratą

Kauno kolegijoje lapkričio 20 dieną 12 val. vyks renginys „Karjeros diena“, kuriame reaguojama į darbdavių, darbuotojų ir karjeros sampratos pokyčius. „Karjeros samprata plečiasi, todėl šiemet išplėtėme ir renginio koncepciją: orientuosimės į verslumo įgūdžių lavinimą ir išbandymą, galimybę užmegzti kontaktus tiek atlikti praktiką, įsidarbinti, tiek įsitraukti į savanorystę“, – šių metų  renginio koncepciją atskleidžia Kauno kolegijos Karjeros centro vadovas.

Suvokiant, kad specializuotų žinių galima įgyti tam skiriant resursų tiek iš būsimo darbuotojo, tiek iš darbdavio pusės, darbdavys ypač didelį dėmesį skiria vadinamiesiems „minkštiesiems“ įgūdžiams, kurių technologijų amžiuje robotai pakeisti negali. Dėl šios priežasties renginio organizatoriai žvelgia į karjerą ne tik kaip į tikslą pasiekti tam tikrą darbo poziciją, bet ir kaip į kelią kurti savo vertę, ugdyti vidines savybes.

„Minkštųjų“ įgūdžių poreikį atliepia ir darbdaviai. Anot „Theca Furniture“ personalo projektų koordinatorės Renatos Čepukavičienės, tokių įgūdžių reikmę lemia nuolatiniai pokyčiai: įmonės siekia prisitaikyti prie klientų poreikių, dirbti produktyviau, diegti naujas, pažangesnes technologijas. Be to, įmonės veikla priklauso ne tik nuo individualaus, bet ir komandinio darbo. „Dėl šių priežasčių svarbios asmeninės darbuotojų, kandidatų savybės: noras nuolat mokytis, domėtis pokyčiais ir juos pritaikyti, lankstumas, atsakomybė, kūrybiškumas, gebėjimas dirbti komandoje, konstruktyviai spręsti problemas, bendradarbiauti ir pan.“, – neabejoja R. Čepukavičienė.

Daugiau informacijos rasite kaunas.kasvyksta.lt