Praėjusią savaitę įvyko pirmasis Kauno kolegijos Technologijų fakulteto ir skaitmeninių technologijų įmonių organizuotas skaitmeninimo iššūkių sprendimų konkursas „D-I-G-ATONAS“. Šio renginio tikslas – suburti aukštųjų mokyklų studentus, verslo atstovus bei ekspertus, sprendžiant skaitmeninimo iššūkius žaliojo kurso ir pasaulinės pandemijos kontekste.

Renginyje dalyvavę studentai iš Kauno ir Vilniaus kolegijų nustebino komisiją savo originaliais pasiūlymais ir sprendimais. Dalyviai sprendė skirtingus iššūkius ir pasiūlė automobilių pozicijos stebėjimo prototipus, siekiant efektyvaus transporto priemonių valdymo ir saugumo, kūrė patalpų užimtumo planavimo sistemas, kiekvienam darbuotojui užtikrinant patogiai suplanuotas darbo vietas. Studentai taip pat kūrė darbo pertraukėlių programas, kurių tikslas – stebint darbuotojo laiką, praleistą prie kompiuterio, skatinti daryti pertraukas ir pasimankštinti, siekiant palaikyti gerą savijautą. Taip pat buvo siūlomi teksto nuskaitymo ir valdymo sprendimai.

1 vieta atiteko komandai „KK-VIP“ („Darbo vietų užimtumo planavimo sistema“);

2 vieta – A komandai („Dokumentų skenavimo ir redagavimo sistema“);

3 vieta – komandai „Problematikai“ („Automobilių pozicijos stebėjimo sistema“).

Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius dėkojo visiems renginio dalyviams, organizatoriams, mentoriams ir partneriams: UAB „TransUnion Baltics“, UAB „Agmis“, UAB „ TELTONIKA IoT GROUP“ ir UAB „Xplicity“ bei kitiems, prisidėjusiems prie renginio. Fakulteto dekanas taip pat pridūrė, jog šio renginio sėkmė, tikimasi, taps atspirties tašku kitiems „D-I-G-ATONAMS“, kurie planuojami 2022 metais.