Kauno kolegijos salės futbolo komanda su treneriu Vitalijumi Kazlausku priešakyje skina laurus net keliuose frontuose: Lietuvos kolegijų studentų sporto žaidynėse, Lietuvos studentų futbolo lygos čempionate ir Kauno apskrities salės futbolo mėgėjų čempionate. Aktyviai veikianti, bet mažai narių jungianti komanda tyliai skina pergales, garsina Kauno kolegijos vardą ir išdrįsti išbandyti šią sporto šaką skatina visus kolegijos studentus.

Salės futbolas (Futsal) – žaidimas, reikalaujantis greito mąstymo, staigios reakcijos ir aiškios žaidimo taktikos. Ne paslaptis, kad salės futbolas Lietuvoje vis dar yra mažiau populiarus negu tradicinis, o ir žaidimo niuansų esama kitokių: „Sėkmingam žaidimui reikia visai kitokios technikos ir taktikos, nes čia žaidžia tik 4 žaidėjai. Taip pat būtina komandinė drausmė ir, svarbiausia, meilė žaidimui“, – teigia Kauno kolegijos futbolininkų treneris V. Kazlauskas ir prideda, kad aukštosios mokyklos salės futbolo komanda nepasižymi gausybe žaidėju, sunku pritraukti naujus, tačiau esami žaidžia su aistra ir atsidavimu.

Kauno kolegijos salės futbolo komanda dalyvavo Lietuvos kolegijų studentų sporto žaidynių finalinėse varžybose. Iki finalo kelią prasiskynę sportininkai susirėmė su Vilniaus kolegijos komanda. Nors tądien varžovai pademonstravo stipresnį žaidimą, Kauno kolegijos futbolininkai džiūgavo į viršų keldami sidabro medalius. Praėjusiais metais Kauno kolegija tapo Lietuvos studentų futbolo lygos nare ir prisijungė prie 7 universitetų komandų, tokiu būdu stodama kaip vienintelė kolegija tarp stipriausių šalies universitetų: „Universitetai į mus žvelgia su nepasitikėjimu“, – juokauja treneris V. Kazlauskas. Studentų lygoje kolegijos komanda užima trečiąją vietą. „Esame dar tik pakeliui į finalą, tačiau kol kas sekasi gerai ir turime aukštus lūkesčius“, – teigia V. Kazlauskas. Verta paminėti, kad be šių pasiekimų Kauno apskrities salės futbolo mėgėjų čempionate „Let‘s go“ po septynių turų Kauno kolegijos sportininkai iš 9 ekipų užima 2–3 vietą ir yra komanda, patyrusi vos vieną pralaimėjimą šiame čempionate. „Mes nugalėjome varžybose prieš veteranų komandą, kurioje – ne vienas buvęs Lietuvos salės futbolo rinktinės žaidėjas“, – komandai svarbius pasiekimus vardija treneris.

Kauno kolegijos salės futbolo komanda ankstesniais metais apsiribojo Lietuvos kolegijų sporto žaidynėmis. Futbolininkai rodydavo salės futbolo gebėjimus, kurie 2016–2017 ir 2017–2018 metų sezonuose buvo įvertinti trečia vieta. Anot V. Kazlausko, šiemet salės futbolo komandos pagrindas – pirmo kurso studentai: „Žinia apie renkamą komandą pasklido iš lūpų į lūpas. Vaikinai niekada anksčiau nebuvo žaidę salės futbolo, o štai dabar esame tarp lyderių“, – studentų aktyvumu ir susidomėjimu šia sporto šaka džiaugiasi treneris.

V. Kazlauskas Kauno kolegijos bendruomenę ragina išbandyti šią vis dar nepopuliarią sporto šaką: „Visada džiaugiamės sulaukę naujų veidų, kurie susidomi šiuo sportu ir nusprendžia išbandyti. Turime visas sąlygas sportuoti, tereikia studentų užsidegimo“, – atsigręžti į sportą skatina V. Kazlauskas. Treneris neslepia, kad studentai, norintys išbandyti salės futbolą, gali tiesiog ateiti į komandos treniruotes ir drauge pasportuoti: „Laukiame visų, kurie nori aktyviai praleisti žiemos vakarus ir mano, kad salės futbolas yra ta sporto šaka, kurią verta išbandyti“, – teigia V. Kazlauskas.

Dėl detalesnės informacijos apie salės futbolą kreipkitės į Sporto centro vadovę Laurą Mekšriūnienę el. p. laura.meksriuniene@go.kauko.lt arba tel. nr. 8 67 37 86 1.