Specialistai atkreipia dėmesį, jog norint grįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir išvengti karantino rudenį, būtina aktyviai skiepytis nuo COVID-19. Skiepijimosi apimtims sumažėjus, Kauno kolegija siekia prisidėti prie vakcinavimo skatinimo ir kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija bei Kauno miesto savivaldybe Kauno kolegijos automobilių stovėjimo aikštelėje (Pramonės pr. 22, Kaunas) įrengs mobilų vakcinavimo centrą. Šiame centre rugpjūčio 10 d. 10–18 val. pasiskiepyti nuo COVID-19 „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ vakcinomis be išankstinės registracijos bus kviečiami visi norintieji.

Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis džiaugiasi kolegijos bendruomenės narių atsakingumu ir aktyviu skiepijimusi – imunizuotų asmenų dalis kolegijoje siekia daugiau nei 85 proc. ir tikimasi, kad šis skaičius artėjant rudeniui dar augs. Tačiau ne visi rugsėjį kolegijoje studijas pradėsiantys būsimieji studentai pasinaudojo galimybe pasiskiepyti, todėl sutarčių pasirašymo dieną būsimieji pirmakursiai, atvykę pasirašyti studijų sutartį, galės niekur papildomai nevykdami pasiskiepyti Kauno kolegijos automobilių stovėjimo aikštelėje lauksiančiame mobiliame vakcinavimo centre. Tai – būtina, siekiant išvengti dar vieno karantino ir studijų organizavimo nuotoliniu būdu.

2021–2022 m. m. studijas Kauno kolegijoje planuojama organizuoti kontaktiniu būdu. Nors nuotolinių studijų mestus iššūkius kolegija įveikė sėkmingai ir sklandžiai perkėlė studijų procesą į virtualią erdvę, tačiau siekiant užtikrinti aukštą studijų kokybę būtini kontaktiniai studijų užsiėmimai. Tad siekiant rugsėjį saugiai sugrįžti į auditorijas, dar nepasiskiepiję esami ir būsimi Kauno kolegijos bendruomenės nariai raginami tai padaryti rugpjūčio 10 d.

Pasiskiepyti kviečiami visi

Kauno kolegijoje didelis dėmesys skiriamas socialinei atsakomybei. Šiuo, visam pasauliui iššūkiu tapusiu laikotarpiu, svarbus ne tik kolegijos bendruomenės narių, bet ir visos visuomenės sutelktumas ir aktyvus skiepijimasis. Siekiant paskiepyti kuo didesnę visuomenės dalį, svarbu sudaryti kuo patogesnes sąlygas dar negavusiems vakcinos tai padaryti. Todėl Kauno kolegijoje būsiančiame mobiliame vakcinavimo centre pasiskiepyti galės ne tik būsimieji studentai ar Kauno kolegijos bendruomenės nariai – tai padaryti kviečiami visi, kurie dar nepasinaudojo galimybe gauti vakciną nuo COVID-19. Norintieji pasiskiepyti su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.