Iki balandžio 2 d. pratęsiama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno” galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) eksponuojama tapytojo, fotografo, iliustratoriaus ir muzikanto Algio Kriščiūno personalinė paroda „Sapnuojant gyvenimą”.

Pirmą kartą Kaune surengtoje menininko parodoje pristatomi darbai atskleidžia egzistencialistinę filosofiją ir humanistinį kūrėjo pasaulio suvokimą. Jie kupini asmeninių išgyvenimų, nerimo ir džiaugsmo, slaptų žinučių ir prasmių.

Paradoksalu, bet varomoji A. Kriščiūno kūrybos jėga – laikinumas. „Suprantu, kad neturiu ko laukti. Turiu tik šiandieną ir, jei noriu ką nors padaryti, tai turiu daryti dabar. Rytojus gali neišaušti, daug kas gali nutikti. Šiandienai turiu atiduoti viską, ką galiu. Toks yra mano variklis“, – mintimis dalijasi menininkas.

A. Kriščiūno paveiksluose gausu iškalbingų detalių. Tapytojas sako, jog kai pats pasakoja apie darbus, atskleidžia, kokią reikšmę viena ar kita detalė jam turi, bet pabrėžia, jog skirtingos žiūrovų interpretacijos jam labai įdomios. „Vienam paveikslas gali atrodyti juokingas, kitam – gilus, o trečią gali net papiktinti. Žiūrovas mato tai, ką pats susikuria savo vaizduotėje, tai, kas iškyla iš jo patyrimų, jausmų. Esu dėkingas, kad drobėse kiekvienas atranda savo istorijas. Tai – nuostabu“, – sako A. Kriščiūnas.

Ryškūs, ekspresyvūs menininko paveikslai randa vietą ir meno mylėtojų širdyse, ir interjeruose. Daugiau menininko kūrinių rasite: www.krisciunas.com

Parodos kuratorė: Svetlana Batura

Paroda veikia: 2023 02 17 – 04 02

Galerijos darbo laikas: I–VII nuo 10 iki 18 val. Parodos lankymas nemokamas.

Rimos Juonytės-Karalienės nuotr.