Kauno kolegija nuolat užmezga naujus ir puoselėja esamus bendradarbiavimo ryšius su įvairių sričių organizacijomis, kurių dėka studentai yra įtraukiami į veiklas, suteikiančias galimybę įgyti dar daugiau praktinių žinių ir profesinės patirties. Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra jau kurį laiką trukusią partnerystę „įteisino“ – artimiausiu metu bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos krepšinio federacija, Lietuvos moksleivių krepšinio lyga ir „Multi Gyn“ Lietuvos moterų krepšinio lyga. Kauno kolegija – vienintelė tarp visų kolegijų šalyje, pradėjusi tokio pobūdžio bendradarbiavimą.

Kauno kolegijoje viešėjęs Lietuvos krepšinio federacijos projektų vadovas ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygos vadovas Irmantas Birbalas pabrėžia – partnerystė abipusiai naudinga: „Ši bendradarbiavimo sutartis reiškia abipusius mainus: mums reikia žmogiškųjų išteklių organizuojant įvairius sporto renginius, o studentams suteiksime galimybę iš mūsų išsinešti įvairiapusės patirties ir konkrečius darbo rezultatus, kurie turės svarią reikšmę ieškant darbo pagal profesiją.“ Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas šią partnerystę įvardija kaip svarbų institucijos įvertinimą: „Bendradarbiavimo sutartis rodo pasitikėjimą mūsų institucija ir čia dirbančia dėstytojų komandą. Mūsų tikslas – ugdyti sporto verslui pasiruošusius jaunuosius talentus.“

I. Birbalas savo veiklą su Kauno kolegija sieja jau ketverius metus: „Viskas prasidėjo nuo mano atvykimo į Kauno kolegiją, kai studentams papasakojau apie projektus, su kuriais tuo metu dirbau. Neilgai trukus paprašiau pagalbos organizuojant didelius renginius ir Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas man atsiuntė studentus. Tąkart visi kartu pasiekėme gerus rezultatus ir žinių, patirties bei pagalbos mainai su kolegija vyksta iki šios dienos“, – glaudžiu santykiu džiaugėsi I. Birbalas.

Ši bendradarbiavimo sutartis Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros Sporto vadybos studijų programos studentams atvers dar daugiau galimybių atlikti praktiką arba savanoriauti. Anot svečio, visame pasaulyje sportas žengia į priekį: gerėjanti sporto renginių kokybė, didėjantys jų mastai ir visuomenės dėmesys nulemia sporto vadybos specialistų poreikio darbo rinkoje augimą, o štai Kauno kolegijos studentai kiekvienais metais ateina su vis didesniu profesinių žinių bagažu: „Studentai yra geriausias įrodymas, jog Kauno kolegija bei Turizmo ir laisvalaikio katedra eina teisinga kryptimi.“ Anot jo, esama daug pavyzdžių, kai praktikantai iš Kauno kolegijos tapo įvairių sporto organizacijų darbuotojais, tad šią aukštąją mokyklą baigę Sporto vadybos studentai yra pilnaverčiai ir konkurencingi darbo rinkos nariai.

I. Birbalas teigia, kad Lietuvos krepšinio federacijos ir jos kuruojamų Lietuvos moksleivių krepšinio lygos bei „Multi Gyn“ Lietuvos moterų krepšinio lygos veikloje esama daug kasmetinių renginių, prie kurių organizavimo ir įgyvendinimo kviečiami prisidėti studentai. Svečias pabrėžė, jog sporto vadybininkui yra svarbios ne tik aukštojoje mokykloje įgytos teorinės žinios, bet ir tam tikros asmeninės savybės bei įvardijo uolių, atsakingų, lankstaus būdo jaunuolių poreikį. „Taip pat visada džiaugiamės komunikabiliais ir bendravimo kultūrą suprantančiais jaunais žmonėmis, nes vadybininko darbe yra neišvengiamai susiduriama su daugybe žmonių. Svarbus yra gebėjimas planuoti savo laiką bei kompiuterinis raštingumas. Visa tai yra gero vadybininko privalomų žinių, įgūdžių bagažas, todėl būtent praktikos arba savanoriavimo metu studentai išgrynins kolegijoje įgytas teorines žinias ir pasiruoš darbo rinkai.“