Kauno kolegija jau beveik dvidešimt metų dalyvauja Erasmus+ programoje ir savo bendruomenės nariams suteikia galimybę studijuoti, atlikti praktiką, dalyvauti tarptautiniuose projektuose, konferencijose, parodose ar kituose renginiuose užsienyje. Ne tik studentai, bet ir dėstytojai, administracijos darbuotojai aktyviai naudojasi šia galimybe ir vyksta į užsienį bei sulaukia būrio studentų iš svečių šalių. Šiais metais Kauno kolegijos bendruomenė priėmė 54 studentus, atvykusius į aukštąją mokyklą studijuoti pagal tarptautinių mainų programą Erasmus+.

Tarptautinės patirties galimybės šį semestrą atsiveria nuo rugsėjo 10 d. iki spalio 10 d. Norintieji išvykti pavasario semestre gali registruotis aplikavimo sistemoje, užpildyti studento registracijos dalyvauti atrankoje anketą ir teikti paraiškas savo fakulteto tarptautinės veiklos koordinatoriui. Daugiau informacijos rasite nuorodoje.

Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus specialisčių teigimu, kasmet studijoms arba praktikai į užsienį išvyksta daugiau nei 250 Kauno kolegijos studentų. Studijuoti / atlikti praktiką galima 32 užsienio šalių aukštosiose mokyklose / įmonėse. Remiantis Erasmus+ tarptautinio mobilumo poveikio aukštojo mokslo projektų dalyviams tyrimu, daugiau negu 90 % apklaustųjų teigia, jog tarptautinių mainų metu patobulino užsienio kalbos žinias, bendravimo įgūdžius, o sugrįžę lengviau prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių bei užmezga kontaktą su nepažįstamaisiais. Taip pat dalyviai jaučiasi patobulinę savo profesines žinias ir praktinius įgūdžius.

Be to, kad aukštosios mokyklos bendruomenė vyksta tobulintis į užsienį, Kauno kolegija taip pat sulaukia svečių iš svetur – rudens semestrą čia pradėjo studentai iš devynių užsienio šalių: Belgijos, Bulgarijos, Gruzijos, Ispanijos, Latvijos, Portugalijos, Prancūzijos, Turkijos ir Vokietijos. Daugiausia užsienio studentų sulaukė Verslo fakultetas – čia mokslus pradėjo 23 studentai. Kiek mažiau Medicinos (12 studentų), Technologijų (10 studentų) bei Menų ir ugdymo (9 studentai) fakultetai. Didžioji dalis atvykusių studentų yra iš Turkijos, kiek mažiau – Ispanijos ir Vokietijos. Taip pat nuolatinių studentų gretas šį rudenį papildė jaunuoliai iš Kinijos bei Pakistano. Šiuo metu Kauno kolegijoje jau studijuoja Nigerijos, Bangladešo, Ruandos, Pakistano, Irano, Indijos, Zimbabvės, Kamerūno, Libano ir kitų užsienio šalių gyventojai.

Teigiama tarptautinių mainų patirtimi neabejoja Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus specialistė Elena Pakalnytė: „Studijos svetur praplečia akademinį akiratį – sužinai ir pamatai naujus mokymo būdus, įgyji daugiau profesinių ir kalbos žinių. Taip pat studentai turi galimybę keliauti ir pamatyti nuošaliausius rojaus kampelius bei susipažinti su vietos kultūra. O svarbiausia – susirasti draugų visam gyvenimui“, – savo asmenine Erasmus+ mainų patirtimi dalijasi E. Pakalnytė.