Į klausimą, ką Europos Sąjunga daro savo piliečių labui – visai netrukus Kauno kolegijos ir Tauragės studentams atsakymo ilgai galvoti nebereikės. Šiais metais Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedra pradeda įgyvendinti projektą „Informavimo priemonių ciklas apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei“.

Vadybos ir teisės katedros inicijuotas projektas Europos Sąjungos (ES) finansavimui buvo atrinktas iš 197 paraiškų ir pagal skiriamus balus pateko tarp lyderių. Iš viso finansavimą gavo 28 projektai.

Projekto „Informavimo priemonių ciklas apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei“ tikslas –  didinti visuomenės, ypač jaunimo, informuotumą apie Europos Sąjungos sanglaudos politikos (taip pat apie Teisingos pertvarkos fondo ir Europos ekonomikos gaivinimo plano) įgyvendinimo rezultatus ir jų poveikį piliečių gyvenimui.

Pasak projekto rengėjų, atliktos apklausos rodo, kad piliečiai, ypač jaunimas, apie sanglaudos politikos rezultatus ir poveikį jų gyvenimui žino vis dar nepakankamai, todėl projektu bus siekiama informaciją priartinti prie kiekvieno visuomenės nario, auginant pilietinės visuomenės informuotumą, sąmoningumą, orumą ir stiprinant europietišką identitetą.

Beveik metus trunkančio projekto veiklos didžiąja dalimi apims du Lietuvos regionus – Kauno ir Tauragės, kuriuose gyvena įvairių socialinių grupių visuomenės nariai ir ypač daug besimokančio jaunimo. Siekiant prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos, prisidedant prie visuomenės gerovės bei skaitmeninės visuomenės įgūdžių vystymo, projektu teikiamos informavimo veiklos bus vykdomos inovatyviais būdais: virtualiu arba hibridiniu būdu bei naudojant skaitmeninės komunikacijos įrankius.

Įgyvendinant numatytas veiklas, planuojama organizuoti renginius – diskusijas ir konferenciją Kauno kolegijos centriniame padalinyje bei Tauragės skyriuje, surengti konkursą jaunimui „Viktorina europiečiams“, organizuoti pokalbių laidas televizijos ir radijo stotyse, teikti informacinių straipsnių ciklą dienraščiuose ir kituose medijų kanaluose.

Taip pat, siekiant labiau informuoti jaunimą, kaip tolimesnės visuomenės nuomonės formuotoją, spalio mėnesį prasidės informacinių paskaitų ciklas (iš viso 20 paskaitų), integruojant temas į studijų procesą.  Paskaitų metu bus gilinamasi į Europos Sąjungos  sanglaudos politiką, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos ekonomikos gaivinimo plano įgyvendinimo aktualijas, Lietuvos regionų ekonominę ir socialinę pažangą bei kuriamas atviras dialogas apie sanglaudos politiką, jos rezultatus, vaidmenį, įgyvendinant ES politinius prioritetus ir jos ateitį.

Projektą Vadybos ir teisės katedra įgyvendins kartu su Kauno kolegijos Tauragės skyriumi, konsultuojantis su Tauragės ir Kauno „Europe Direct“ informacijos centrais.

Daugiau informacijos apie planuojamus renginius – jau netrukus.