L. Numavičė atviručių parodoje „Linkėjimai iš Kauno“

Laima Numavičė, Technologijų fakulteto dėstytoja, studentams skaitanti paskaitas apie grafinį dizainą, po veiklų kolegijoje turi ne vieną užsiėmimą, kurie, anot lektorės, nėra skirti tik laisvo laiko praleidimui. Dėstytojavimą ir mylimas meno veiklas tarpusavyje suderinanti L. Numavičė šiuo metu džiaugiasi autorine darbų paroda „Kaunas – penkių žvaigždučių miestas“, visą mėnesį, t. y. kovą–balandį, prieinama kauniečiams ir miesto svečiams Nacionaliniame Kauno dramos teatre, „Rūtos“ salės prieigose.

Medijų technologijų katedros dėstytojai „Kaunas – penkių žvaigždučių miestas“ nėra pirmoji ir vienintelė kūrybos paroda, kuri būtų įkvėpta autorės gyvenimo miesto – Kauno. Atviručių paroda „Linkėjimai iš Kauno“, sukurta dar 2021 metais, Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje buvo eksponuojama prieš metus. Anot L. Numavičės, kūrinių tematiką lėmė domėjimasis savo šalies istorija, dalyvavimas geriau Kauną leidžiančiose pažinti ekskursijose, o bendravimas su kolegijoje veikiančiais restauratoriais virto neatsiejama įkvėpimo šaltinio dalimi.

Parodų autorės atspirties taškas, nuo mažų dienų sistemingai veikiant kūrybos linkme, buvo gebėjimas susitelkti, siekiant išreikšti save ir gimusias idėjas. Tai buvo ir vienas veiksnių, turėjusių įtakos tolesnio profesinio kelio pasirinkimui – L. Numavičė ne tik įstojo į Stepo Žuko dailės technikumą (dabar – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas), bet ir jį baigė su pagyrimu. Vėliau kelią tęsė Vilniaus dailės instituto (dabar – Vilniaus dailės akademija) Kauno fakultete. Grafinio dizaino dėstytoja teigia, kad šioje istorijoje postūmis, pasitelkti kompiuterinės grafikos priemones, susiformavo natūraliai, pasirinkus dėstyti Kauno kolegijos Technologijų fakultete.

Parodos „Kaunas – penkių žvaigždučių miestas“ fragmentas

„Dažnai apima toks jausmas, kurio negali atsikratyti, kol to sumanymo nerealizuoji“ – atsako kūrybininkė, paklausta, kaip gimsta noras kurti. Parodų apie Kauną rengėja priduria, kad taip nutinka ne tik su kompiuterinės grafikos darbais, bet ir su tapyba, baldų restauravimu ar interjero akcentų kūrimu – tuo, kas nuoširdžiai patinka. Paklausta, ar yra minčių apie kitą parodą, L. Numavičė atsako, kad tokių apmąstymų tikrai yra: „Labai daug sumanymų ir projektų dūzgia galvoje. Net nežinau, kaip suspėti juos realizuoti“.

Parodos „Kaunas – penkių žvaigždučių miestas“ eksponatuose – kompiuterinės grafikos plakatuose – atsispindi autorės meilė tarpukario Kauno architektūrai ir pastarajame vyravusiam gyvenimo būdui. Kūriniuose interpretuojami architektūros objektai ir detalės nukelia žiūrovą į art deco stiliumi alsuojančią atmosferą ir skatina Kauną matyti susižavėjimo pilnomis akimis – taip, kaip jį mato autorė. Parodą, eksponuojamą š. m. kovo–balandžio mėnesiais, galite išvysti Laisvės al. 71, Kaune.