Gruodžio 17 d. Kauno kolegija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos energetikos institutu (LEI). Pasak Kauno kolegijos Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto dekano dr. Tomo Makavecko, šios sutarties pasirašymas reikšmingas, nes stiprina bendradarbiavimą mokslo ir studijų srityse, leidžiant kurti naujas ir tobulinti esamas studijų programas, atlikti bendrus mokslinius tyrimus, dalintis žiniomis ir resursais. 

„Tai prisidės prie aukštos kvalifikacijos specialistų rengimo, inovacijų kūrimo ir energetikos sektoriaus plėtros Lietuvoje. Lietuvos energetikos institutas yra viena iš pagrindinių mokslo institucijų šalyje, dirbančių su energetikos tyrimais ir inovacijomis. Bendradarbiavimas su Lietuvos energetikos institutu suteiks Kauno kolegijos studentams tiesioginį ryšį su energetikos mokslo ekspertais ir galimybę atlikti praktikas bei tyrimus realioje darbo aplinkoje“, – sako dr. T. Makaveckas.

Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto dekanas priduria, kad partnerystė su Lietuvos energetikos institutu suteiks kolegijos bendruomenei galimybę dalyvauti pažangiuose moksliniuose tyrimuose, atlikti stažuotes energetikos sektoriuje, taip pat, leis užmegzti ryšius su pramone ir tarptautinėmis institucijomis, didinant kolegijos prestižą ir konkurencingumą.

Dr. T. Makaveckas atskleidžia, kad dar iki sutarties pasirašymo Kauno kolegija bendradarbiavo su Lietuvos energetikos institutu. Naujausias bendras instituto ir kolegijos pasiekimas – laimėtas Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansavimas projektui „Neuroninių tinklų pažangių sprendimų, skirtų hibridinių atsinaujinančios energijos šaltinių sistemų optimizuotam ir koncepciniam projektavimui, kūrimas (RESAI)“, kuriame Kauno kolegija yra projekto partnerė. 

„Projekto tikslas – sukurti ir patikrinti dirbtinio intelekto (DI) įrankius, pagrįstus neuroniniais tinklais, skirtus hibridinių atsinaujinančios energijos sistemų optimaliam projektavimui ir veikimo modeliavimui tam tikrose geografinėse vietovėse, siekiant užtikrinti nepertraukiamą, patikimą ir ekonomiškai efektyvų energijos tiekimą“, – sako dr. T. Makaveckas.

Kauno kolegijoje šiuo metu dirba du LEI tyrėjai – dr. Žydrūnas Kavaliauskas ir dr. Dovilė Gimžauskaitė. 

„Tikimasi šios bendradarbiavimo sutarties pagrindu dalintis tyrėjais ir ateityje, ypač, kai fakultete 2025 m. prasidės priėmimas į Žaliosios energetikos inžinerijos studijų programą Energijos inžinerijos kryptyje“, – priduria Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto dekanas dr. T. Makaveckas.