Šiemet pirmojo etapo metu studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose kviečiama per 20 tūkst. stojančiųjų. Kauno kolegija – antra tarp kolegijų pagal pasirinkimų skaičių šalyje.

Pasibaigus pagrindiniam bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, Kauno kolegija sulaukė 1615 norinčiųjų studijuoti paraiškų, iš kurių 1208 pateiktos pagal pirmąjį ir antrąjį prioritetą. Daugiau nei pusė stojančiųjų (1077) pakviesti studijuoti į valstybės finansuojamas vietas.

Net 5 kolegijos studijų programos pateko į populiariausių studijų programų kolegijose dešimtuką pagal pirmą prioritetą. Populiariausia, pagal stojančiųjų skaičių, studijų programa Kauno kolegijoje – Logistika, antra –Kosmetologija, taip pat – Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, Bendrosios praktikos slauga ir Socialinis darbas.

„Kalbant apie Kosmetologijos ir Logistikos studijų programas Kauno kolegijoje, verta paminėti, kad jos jau keletą metų yra populiarios tarp pirmakursių. Kosmetologijos studijos čia turi gilias tradicijas, o dėstytojai yra sukaupę didžiulę patirtį rengiant specialistus. Tuo tarpu aktyviausi kolegijos socialiniai partneriai yra iš logistikos srities, jie noriai bendradarbiauja su kolegija ir nuolat dalyvauja studijų programos tobulinime. Be to, Kauno apskrityje įsitvirtino nemažai tarptautinių įmonių ir sukurta daug praktikos bei darbo vietų logistikos specialistams“, – teigia Kauno kolegijos Studentų priėmimo skyriaus specialistė Izabelė Rainytė ir priduria, kad šiemet didžioji dalis būsimų pirmakursių studijų sutartis pasirašė nuotoliniu būdu.

LAMA BPO atstovų teigimu, didelių pokyčių studijų pasirinkimuose šiemet nepastebima, tačiau džiugi žinia ta, kad šių metų abiturientų pasiekimai geresni. „Šiemet studijų krypčių populiarumas beveik nesikeičia. Kolegijose populiariausia išlieka verslo ir viešosios vadybos studijų kryptis, taip pat sveikatos ir inžinerijos mokslai. Šių metų abiturientų laida sėkmingesnė. 74 proc. šių metų abiturientų tenkina valstybės finansuojamų vietų reikalavimus (2020 m. – 63 proc.)“, – sako LAMA BPO atstovai.

Antrasis bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas vyks rugpjūčio 13–16 dienomis.