Laikinąją sostinę užplūdus naujiems studentams, jų padaugėja ne tik gatvėse, bet ir eilėse pasigaminti studento statusą patvirtinantį dokumentą. Kauno miesto savivaldybė informuoja, kad Kauno pirmo kurso studentai rugsėjo mėnesį galės važinėti viešuoju transportu naudodamiesi studentams suteikiamomis viešojo transporto lengvatomis ir be Lietuvos studento pažymėjimo (LSP). Studento statusą pirmakursis galės patvirtinti pateikęs asmens dokumentą ir aukštosios mokyklos išduotą pažymą apie studijas.

Anot Lietuvos studento pažymėjimo atstovės Kauno kolegijoje Monikos Vaivilavičiūtės, studentai, užsisakiusieji LSP, įprastai jį gauna rugpjūčio mėnesio gale arba rugsėjo viduryje – kai studijų duomenys jau būna sukelti į LSP internetinę sistemą. Pažymėjimo gamyba gali trukti nuo 14 iki 30 dienų.

Pažyma, įrodanti, kad studentas studijuoja ir turi teisę į viešojo transporto lengvatas studentams, yra palanki išeitis dar nesulaukusiems savo studento statusą patvirtinančio dokumento. Kaip teigia M. Vaivilavičiūtė, pažymą, įrodančią, jog studentas mokosi Kauno kolegijoje, galima užsisakyti internetu. Keturi fakultetai pateikia skirtingas pažymos užsakymo formas.

Pasak LSP atstovės Kauno kolegijoje, pažymų gaminimo laikas priklauso nuo fakulteto: Menų ir ugdymo. Technologijų ir Medicinos fakultetuose pažymos paruošiamos per tris darbo dienas, Verslo – per penkias. Ji pastebi, kad svarbu pildant pažymą prie skilties „Miestas ir įstaigos pavadinimas, kur pristatysite pažymą“ įrašyti Kauno miestą ir UAB „Kauno autobusai“, nes studentai dažnai įrašo savo gimtąjį kraštą ir pažyma būna blogai užpildyta.

Norint užsisakyti pažymą reikia prisijungti su go.kauko.lt paštu, kurį suteikia Kauno kolegija, o kad pažymą užsisakyti būtų paprasčiau, pateikiame žingsnius, kuriuos galima rasti čia.