Pirmadienį, kovo 12 dieną, nenuspėjamose Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) ketvirtfinalio rungtynėse Kauno kolegijos krepšininkai išplėšė pergalę prieš Kauno technologijos universiteto komandą. Varžybas laimėję krepšininkai pirmą kartą per visą LSKL istoriją pelnė kelialapį į pusfinalį.

Praėjusią savaitę, kovo 5-ąją, vyko pirmoji ketvirtfinalio dvikova Kauno technologijos universiteto (KTU) arenoje. Tądien varžovų komanda privalėjo pripažinti Kauno kolegijos pergalę rezultatu 63:79 (10:16, 21:7, 15:30, 17:26). Šiais metais galingai rungtyniaujanti kolegijos ekipa po savaitės vėl įrodė pranašumą, tik šį kartą savo žiūrovų akivaizdoje, rezultatu 74:64 (17:20, 14:9, 18:18, 25:17).

Nors Kauno kolegija dažniau buvo priekyje (14:8, 29:23, 37:29, 49:41), tačiau įpusėjus ketvirtajam kėliniui KTU perėmė rungtynių vairą – 58:57. Tada aikštės šeimininkai suskubo įjungti aukštesnę pavarą ir netrukus rezultatą persvėrė. Kolegijos krepšininkai per likusį laiką susikrovė ir rungtynes užbaigė dviženkle persvara.

Kovo 12 dieną kolegijos komandą į istorinę pergalę vedė Martynas Valters, pelnęs 18 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit., 5/5 baudos, 5 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. balai), Simonas Andraitis pridėjo 15 taškų (4/7 trit.), Rytis Sasnauskas – 14 (7/8 dvit., 12 atk. kam., 26 naud. balai), Giedrius Stankevičius – 11, Mantas Košelis – 10 tšk. Komanda taip pat laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 40:31.

Kauno technologijos universiteto komandos treneris Vytautas Pliauga negailėjo gerų žodžių kolegijos krepšininkams: „Liūdna, kad šį sezoną tenka pabaigti taip anksti. Reikia pripažinti, kad Kauno kolegijos krepšininkai – šaunuoliai, kovojo išties gražiai ir buvo už mus geresni.“

Tuo tarpu aukštosios mokyklos sportininkai ir jų treneris neslėpė džiugių emocijų. „Kauno kolegijai patekimas į LSKL pusfinalį – didžiulė šventė. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi vyrais. Mūsų kolegijai tai – istorinis įvykis. Šio tikslo link keliavome daugybę metų, savo vertę įrodinėdami II-oje lygoje, vėliau prasibrovę į pajėgiausių LSKL ekipų lygą. Pernai kovėmės atkrintamosiose LSKL rungtynėse, tačiau keliai suvedė su daugkartiniais čempionais – Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkais ir apie LSKL finalo ketvertą pasvajoti negalėjome. Dabar žengėme į pusfinalį ir tęsiame kovą dėl medalių. Super! Esame vienintelė kolegija, kovojanti pajėgiausių LSKL komandų grupėje ir dar pasiekėme išties įspūdingą rezultatą. Suprantame, kad pusfinalyje įveikti daugkartinius LSKL čempionus, Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkus – sunkiai pasiekiama užduotis, tačiau rankų nenuleidžiame. Kovosime ir žaisime taip, kaip galime ir mokame. Nekeliame sau utopinių tikslų, mėgausimės krepšiniu ir tiek, o kaip pavyks – pamatysime“, – kalbėjo kolegijos komandos treneris Rolandas Rakutis, pabrėždamas, kad jo komandai pergalę ketvirtfinalyje pasiekti padėjo sirgaliai.

„Per devynerius trenerio darbo metus nesu matęs nieko panašaus. Atmosfera buvo superinė. Tribūnos lūžo nuo sirgalių gausos. Šįvakar visi buvo susitelkę lyg vienas kumštis – tiek mus palaikęs Kauno kolegijos direktorius, buvęs žalgirietis, dr. Mindaugas Misiūnas, tiek dėstytojai, tiek kolegijos atstovai ir studentai. Krepšinis mus sujungė ir buvome lyg viena šeima. Tai ir padėjo iškovoti pergalę. Tokioje atmosferoje negalėjome sau leisti pralaimėti. Tai būtų buvę itin skaudu. Nepaisant visko, noriu pagirti KTU komandos trenerį Vytautą Pliaugą, metusį mums rimtą iššūkį. Pergalė iškovoti buvo labai sunku, tačiau nuo to ji tapo tik dar saldesnė“, – įspūdžiais dalijosi R. Rakutis.

Primename, kad Kauno kolegijos komanda LSKL reguliariajame čempionate su 10 pergalių ir 6 pralaimėjimais užėmė ketvirtąją vietą. LSKL pusfinalio kova, kurioje Kauno kolegijos krepšininkai susitiks su Vytauto Didžiojo universiteto komanda, vyks balandžio 23 dieną (pirmadienį) varžovų arenoje (Draugystės g. 19, Kaunas).