Verslas, mokslas, iniciatyvos – kai viskas čia pat, greta, iš to gimsta gražūs rezultatai ir idėjos virsta kūnu. To pavyzdys – šaldytų duonos gaminių kompanijos „Mantinga“ ir Kauno kolegijos bendradarbiavimo vaisius – knyga vaikams „Vienaragis Mao“, į kurios puslapius sugulė Menų ir ugdymo fakulteto studentės Solveigos Rokaitės kurtos iliustracijos.

„Mantinga“ ir Kauno kolegija glaudžiai bendradarbiauja jau antrus metus iš eilės. Praėjusiais metais aukštosios mokyklos inicijuotas projektas „(Su)kurk naują produktą“ pritraukė kūrybingų studentų dėmesį, aktyviai dalyvavusių projekte. Vienas svarbiausių šių dienų specialisto gebėjimų – darniai ir kūrybiškai dirbti įvairių sričių specialistų komandoje. Šiuolaikinėse organizacijose ir aukštajame moksle dėmesys  telkiamas į tarpdiscipliniškumą, kuris atveria naujas inovacijų kūrimo galimybes. Tąkart skirtingų studijų programų studentai dirbo grupėse, kūrė naujus receptus ir ieškojo išskirtinių sumuštinių idėjų.

Praktika, kai studentai dar studijų metais žengia į realią darbo aplinką, Kauno kolegijoje nėra naujovė. Šiais metais mokslo ir verslo bendradarbiavimas įgijo tęstinumą – artėjant vasarai, kai studentai intensyviai ieško vietos profesinei praktikai įgyti, buvo paskelbtas konkursas knygos iliustracijoms parengti. Būtent šio konkurso nugalėtoja tapo kolegijos antro kurso Dizaino studijų programos Grafinio dizaino specializacijos studentė S. Rokaitė, knygelei sukūrusi daugiau nei 40 iliustracijų.

Studentė neslepia – iliustracijų kūrimas nėra tik profesija ar pragyvenimo šaltinis, tai – saviraiškos būdas ir gyvenimo dalis: „Kai kurie rašo dienoraščius ar poemas, o aš iliustruoju visa, kas vyksta mano sieloje, kas man patinka ir įkvepia.“ Iliustracijų knyga kurta naudojant miršią techniką: akvarelę, spalvotus pieštukus, akrilinius dažus ir guašą. S. Rokaitė, atvirauja, jog vienam piešiniui buvo skirta mažiausiai diena arba pusantros: „Piešti pievą užtrukdavo ilgiausiai, nes kiekvieną dobilą, gėlę ir jos kotelį piešiau atskirai. Manau, sumušiau rekordą, nes nupiešiau kelis tūkstančius dobilų“, – juokauja jaunoji grafikė.

Projekto vadovė, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto dėstytoja Gintarė Jarašienė džiaugiasi  –  S. Rokaitė pasižymi kūrybingumu ir geba piešiniais detaliai atvaizduoti savo fantazijas: „Šios studentės grafinio vaizdavimo stilius atitiko visus užsakovo poreikius, o iliustracijos išsiskiria kruopščiu detalių išpaišymu“, – komentuoja dėstytoja. Kai S. Rokaitė ėmėsi kurti iliustracijas knygelei, ji buvo ką tik baigusi pirmąjį kursą. Kaip bebūtų, talentas ir atsidavimas darbui atnešė gražių vaisių: „Svarbu gebėti įdomiai ir originaliai vaikams perteikti teksto turinį, todėl vaikiškų knygų iliustravimas – ilgas, kruopštus darbas, kartais trunkantis metus ir ilgiau. Nepabūgusi užduoties, Solveiga knygelės iliustravimui skyrė visas savo vasaros atostogas.“

Prieš dvejus metus užsimezgusi partnerystė tarp Kauno kolegijos ir „Mantingos“ žada perspektyvų – ateityje laukiama projektų, kurių dėka studentai profesines žinias taikys realioje verslo aplinkoje ir tokiu būdu prisidės prie įmonės strateginių tikslų įgyvendinimo.