Ar norėtum pasimatuoti gaisrininko aprangą, iš arti pamatyti, kokią įrangą naudoja profesionalūs šauliai? Galbūt įdomu, kaip darbuojasi karo policija ar medikai? 

Kauno miesto ir rajono moksleiviai, studentai bei savanorystės galimybių ieškantys miestiečiai kviečiami aktyviai dalyvauti ir sužinoti apie pilietinės savanorystės galimybes Lietuvoje. Šį nemokamą pilietinės savanorystės renginį, siekdama šviesti visuomenę ir ugdyti atsakingą jaunimą, organizuoja Kauno kolegija.

Savanorių sambrūzdis vyks gegužės 7 dieną (antradienį) 13–16 val. Pramonės pr. 22 vidaus ir lauko erdvėse.

Miestiečiai artimiau susipažins su savanoriškos veiklos reikšme, nauda ir galimybėmis, su pilietinės savanorystės atsakomybe visuomenei. „Savanoriška veikla užsiimantis žmogus savo veiksmais patvirtina, kad jam nėra svarbiausia asmeninė materialinė gerovė, ir kad jis geba ne tik imti, prašyti, bet ir duoti“, – teigia Kauno kolegijos Karjeros centro Mindaugas Samuolaitis.

Renginio idėja ir poreikis gimė kolegijos studentų ir darbdavių diskusijų metu karjeros dienų renginiuose, praktikų atlikimo metu. M. Samuolaitis akcentuoja, kad šių dienų darbdaviams svarbios ne tik profesinės darbuotojų kompetencijos, bet ir požiūris į socialinę bei pilietinę atsakomybę.

„Savanorystės dienoje‘19“ dalyviai turės galimybė pabendrauti su žmonėmis, savo laiką ir veiklą paskyrusiais visuomenės labui, išgirsti tikra patirtimi paremtas istorijas ir savo rankomis prisiliesti prie įvairių organizacijų veikloje naudojamos įrangos. „Šiose organizacijose dirbantys žmonės dirba ne tik kiekvieno iš mūsų, bet ir visos valstybės labui“, – pastebi M. Samuolaitis, kviesdamas į pilietinės savanorystės renginį.

Savanorystės idėjas ir praktinę patirtį pristatys:

  • Kauno apskrities vyriausias policijos komisariatas
  • Kauno klinikų Kraujo centras
  • Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis
  • Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnyba
  • Lietuvos kariuomenės Karo policija
  • Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba
  • Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo 2-oji rinktinė

Pilietinės savanorystės iniciatyvą Kauno kolegija planuoja plėsti ir užauginti iki tradicinio kasmetinio renginio.