Balandžio 19–22 dienomis Kauno kolegijos atstovai dalyvavo Miuncheno taikomųjų mokslų universiteto organizuojamoje „UAccesS“ tarptautinio universitetų tinklo partnerių savaitėje „UAccesS Staff Week“. Renginys subūrė šešių aukštųjų mokyklų atstovus iš Suomijos, Nyderlandų, Ispanijos, Rumunijos, Vokietijos ir Lietuvos. Aktyviai virtualiame renginyje dalyvavę Kauno kolegijos bendruomenės nariai džiaugiasi, kad ir nuotoliniu būdu galėjo stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, diskutuoti tiek aukštajam mokslui, tiek visuomenei aktualiomis temomis.

„Kauno kolegijai siekiant tapti Europos švietimo erdvės pilnaverte dalyve ir jos formuotojai yra svarbus dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose. Tai leidžia nelikti užnugaryje švietimo naujovių ir pokyčių akivaizdoje, išlikti konkurencinga institucija tarptautiniu mastu, nelikti lokaliame matyme. Dalyvavimas Miuncheno darbuotojų tarptautinėje savaitėje ypatingai svarbus plėtojant ryšius ir dalijantis savo patirtimi. Šis renginys skirtas institucijoms, kurios siekia suformuoti stiprų, tikslingą bendradarbiavimą ir sieks dalyvauti „Erasmus+“ programos Europos universitetų iniciatyvoje. Europos universitetai – tai iniciatyva, formuojanti tarptautinius aljansus, kurie taps ateities universitetais, skatinančiais europines vertybes ir identitetą bei iš esmės keičiančiais Europos aukštojo mokslo kokybę ir konkurencingumą“, – dalyvavimo „UAccesS Staff Week“ veiklose svarbą atskleidžia Kauno kolegijos Projektų skyriaus vyr. specialistė Irma Servaitė.

„Dalyvaujant tarptautiniuose renginiuose visada smagu save „pasimatuoti“ ir pamatyti, kokį kelią jau nuėjome plėtojant tarptautiškumą ir kiek dar daug perspektyvų mūsų, kaip institucijos, laukia. Įdomu sutikti užsidegusius žmones, su kuriais diskutuojant galima kažko išmokti ar kažką išmokyti, o dar smagiau, kai tas bendradarbiavimas gali išsiplėtoti į mokslinį ar taikomąjį tyrimą, projektą, straipsnį ar net naujas studijų programas“, – pastebi I. Servaitė.

Kauno kolegijos Verslo fakulteto Verslo centro vadovė Ramunė Bagočiūnaitė atskleidžia, kad dalyvavimas „UAccesS Staff Week“ ir kituose tarptautiniuose renginiuose leidžia sparčiau plėtoti Verslo centro veiklą ir yra puiki erdvė ryšiams stiprinti.

„Verslo fakulteto Verslo centras, plėtojantis verslo ir aukštojo mokslo partnerystę, kolegijoje savo veiklą pradėjo 2018 m. Jau galime matyti veiklos rezultatus, tačiau norisi į priekį eiti dar spartesniais žingsniais. Būdami atviri tarptautinei patirčiai, galime pasisemti naujų idėjų, padiskutuoti, kokios tendencijos vyrauja užsienyje bei užmegzti artimesnį ryšį su specialistais, todėl tokie renginiai kaip „UAccesS Staff Week“ mums tiesiog būtini“, – sako Verslo centro vadovė Ramunė Bagočiūnaitė. Ji taip pat atskleidžia, kad dalyvavimas renginyje jau davė rezultatų.

„Susitikome su „Affiliated Entrepreneurship Institute“ atstovais, kurie pasidalijo savo gerąja patirtimi ugdant studentų ir akademinės bendruomenės verslumą. Tai įkvėpė idėjų ne tik mūsų organizuojamų veiklų tobulinimui, bet ir bendroms tarptautinėms veikloms, tokioms kaip verslumo renginiai, intensyvios savaitės studentams, bendra projektinė veikla ir kt. Džiugu, jog jau planuojamas kitas mūsų susitikimas, kurio metu nusimatysime aktualiausias bendradarbiavimo galimybes, tad panašu, jog ateinantys mokslo metai kolegijos bendruomenei atneš naujos tarptautinės patirties ugdant verslumą“, – džiaugiasi Verslo centro vadovė R. Bagočiūnaitė.

Tuo tarpu Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė atskleidžia, kad dalyvavimas Miuncheno taikomųjų mokslų universiteto organizuotame renginyje suteikė naudingos informacijos ir dėl dalyvavimo Europos aukštųjų mokyklų aljanse, ir dėl visuomenei aktualių temų aptarimo.

„Menų ir ugdymo fakultetui, kaip ir kitiems fakultetams, dalyvavimas šiame renginyje naudingas buvo pirmiausia dėl informacijos sklaidos apie dalyvavimą Europos aukštųjų mokyklų aljanse. Buvo pristatyti jau esantys aljansai, pasidalinta patirtimi, pristatytos veiklos, jau pasiekti rezultatai. Fakulteto dėstytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu buvo diskutuojama ne tik aukštajam mokslui aktualiomis temomis, bet ir tokiomis temomis, kurios svarbios žmonėms visose Europos šalyse – darnusis vystymasis, ekologijos klausimai. Man asmeniškai buvo įdomi studifikacijos tema. Tamperės taikomųjų mokslų universiteto atstovai pasidalijo patirtimi šiuo klausimu“, – pasakoja J. Bareikienė.

„Akivaizdu, kad galime ir turime daug ko pasimokyti vieni iš kitų. Patirtis, kaip Europos aukštosios mokyklos įveikia iššūkius, gali padėti sprendžiant mums kylančias problemas. Iš šios tarptautinės savaitės tikimės naujų kontaktų, bendrų projektų. Beje, kai kurių kūrybinių dirbtuvių metu buvo numatyti tęstiniai susitikimai. Tikiuosi, kad Kauno kolegijos ir, be abejo, Menų ir ugdymo fakulteto  dėstytojai aktyviai jose dalyvaus. Taip pat labai patiko pats renginio organizavimas – paprastas, be nereikalingos pompastikos, bet informatyvus“, – įspūdžiais dalijasi Menų ir ugdymo fakulteto dekanė J. Bareikienė.

Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius pastebi, kad dalyvavimas renginyje suteikė galimybę ne tik išgirsti kitų gerąją patirtį, bet ir aptarti bendradarbiavimo galimybes.

„Dėl skaitmenizacijos ir mobilumo pažangos pasaulis tapo „mažesnis“ nei kada nors iki šiol. Technologijų fakulteto bendruomenė, suprasdama, kad negalime būti atsiskyrę nuo likusios pasaulio dalies, ypač didelį dėmesį skiria veikloms, susijusioms su tarptautiškumu. Vienas tokių pavyzdžių – patirties ir idėjų dalijimasis Miuncheno taikomųjų mokslų universiteto organizuojamos savaitės renginių metu. Tai buvo ne tik puiki galimybė išgirsti gerąją patirtį studijų, mokslo ar tvarios plėtros kontekste, bet ir aptarti naujas bendradarbiavimo formas, iššūkius ir galimybes kartu su partneriais tampant jungtiniu Europos taikomųjų mokslų universitetu“, – sako dr. G. Gecevičius.

„Dalyvaujant skirtinguose tarptautinės savaitės renginiuose kilo daug minčių ir idėjų, ypač susijusių su tvaria plėtra studijų ir mokslo, taip pat infrastruktūros ir išteklių vadybos srityse. Artimiausiu metu teiksiu siūlymus dėl tarptautinės Tvarios plėtros Kauno kolegijoje komandos (angl. Team for Sustainable development at KUAS) kūrimo. Renginių metu, taip pat nemažas dėmesys buvo skirtas mokslo taikomiesiems tyrimams, diskusijų metu atrastos bendrų tyrimų kryptys maisto technologijų, medijų ir energetikos tyrimų kryptyse. Žinoma, nemažai tartasi ir diskutuota apie studifikacijos procesą ir aukštojo mokslo studijas, bendradarbiaujant skirtingoms aukštosioms mokykloms visoje Europoje. Tikiu, kad aktyvus Technologijų fakulteto bendradarbiavimas, bendruomenės dalyvavimas tokiuose renginiuose prisidės prie tolesnio tarptautinių studijų ir taikomųjų mokslų vystymo“, – mintimis dalijasi dr. G. Gecevičius.