2023 m. vasario 10 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros dėstytojos D. Smaidžiūnienė, R. Lukianskytė, S. Gružauskienė, L. Bukartienė ir I, II bei IV kurso būsimosios bendrosios praktikos slaugos specialistės lankėsi Kauno Panemunės socialinės slaugos namuose ir minėjo vasario 11 dieną vykstančią Pasaulinę ligonių dieną.

Jau 16 metų vykstanti ir tradicija tapusi dėstytojos D. Smaidžiūnienės organizuota inciatyva ir šiais metais džiugino Kauno Panemunės socialinės globos namų gyventojus. Ruošiantis Pasaulinei ligonių dienai studentai atsižvelgė į slaugomiems pacientams kylančias problemas ir paruošė informatyvius, slaugos namuose gyvenančių pacientų poreikius atliepiančius pranešimus.

Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentė G. Jurgaitienė skaitė paskaitą apie skaidulų svarbą maiste ir fiziologinius pokyčius vyresniame amžiuje, papasakojo apie virškinimo sistemos veiklą ir sveikos mitybos įtaką organizmui. Studentė taip pat išmokė senjorus apskaičiuoti suvartojamų skaidulų kiekį, papasakojo kokius produktus rinktis norint išlaikyti aktyvią virškinimo veiklą. Studentės itin atsakingai pažvelgė į slaugos gyventojams kylančias problemas ir pasirūpino, jog informacija ne tik būtų pristatyta, bet ir parengė dalomają medžiagą – lankstinukus, mitybos dienoraščio gaires planuojant skaidulinio maisto suvartojimą, tam, kad išgirstą informaciją senjorai galėtų pritaikyti kasdienybėje. Bendrosios praktikos slaugos studentė G. Žilinskaitė skaitė pranešimą apie ypatingą vandens naudą žmogaus organizmui. Studentes džiugino aktyvus senjorų įsitraukimas ir noras dalyvauti diskusijose. Po pranešimų studentės surengė klausimų sesiją, kurios metu už teisingus atsakymus slaugos namų gyventojai buvo apdovanoti studenčių paruoštomis dovanėlėmis.

Pasaulinė ligonių diena – tai puiki proga prisiminti, aplankyti ir parodyti dėmesį sunkiai sergantiems, slaugomiems ligoniams ir jais besirūpinantiems darbuotojams. Dėstytoja D. Smaidžiūnienė visiems susirinkusiems linkėjo sveikatos ir vilties, o pirmo kurso studentės, išdalindamos dovanėles ir atvirukus, pasirūpino, jog kartais sunkios dienos taptų šviesesnės ir džiugesnės.