Kauno kolegija jau beveik dvidešimt metų dalyvauja Erasmus+ programoje ir savo bendruomenės nariams suteikia galimybę studijuoti, atlikti praktiką, dalyvauti tarptautiniuose projektuose, konferencijose, parodose ar kituose renginiuose užsienyje. Ne tik studentai, bet ir dėstytojai, administracijos darbuotojai aktyviai naudojasi šia galimybe ir vyksta į užsienį bei sulaukia studentų iš svečių šalių.
Norintieji ateinantį rudenį studijuoti užsienyje pagal tarptautinių mainų programą, privalo užsiregistruoti aplikavimo sistemoje nuo rugsėjo 10 d. iki š. m. spalio 31 d., joje užpildyti studento registracijos anketą. Norintieji atlikti praktiką, paraiškas teikti gali iki š. m. gegužės 30 d. Pastaba: rekomenduojama suskubti, nes stipendijas gaus ribotas skaičius studentų. Daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą.
Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus specialisčių teigimu, kiekvienais menais tarptautiniuose mainuose dalyvauja per 300 Kauno kolegijos studentų. Studijuoti / atlikti praktiką galima daugiau negu 30 užsienio šalių aukštosiose mokyklose / įmonėse. Remiantis Erasmus+ tarptautinio mobilumo poveikio aukštojo mokslo projektų dalyviams tyrimu, daugiau negu 90 % apklaustųjų teigia, jog tarptautinių mainų metu patobulino užsienio kalbos žinias, bendravimo įgūdžius, o sugrįžę lengviau prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių bei užmezga kontaktą su nepažįstamaisiais. Taip pat dalyviai jaučiasi patobulinę savo profesines žinias ir praktinius įgūdžius.
Teigiama tarptautinių mainų patirtimi neabejoja Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus specialistė Elena Pakalnytė: „Studijos svetur praplečia akademinį akiratį – sužinai ir pamatai naujus mokymo būdus, įgyji daugiau profesinių ir kalbos žinių. Taip pat studentai turi galimybę keliauti ir pamatyti nuošaliausius rojaus kampelius bei susipažinti su vietos kultūra. O svarbiausia – susirasti draugų visam gyvenimui“, – savo asmenine Erasmus+ mainų patirtimi dalijasi E. Pakalnytė.