Daugeliui studentų mintis apie studijas užsienyje yra jaudinanti ir tuo pačiu gąsdinanti, nes išvykstant tenka laikinai palikti savo gimtąją šalį, šeimą ir draugus, tačiau naujų kultūrų pažinimas, naujai įgytos patirtys visa tai atperka. Dalinamės trečiakursio Automatikos ir robotikos studijų programos studento Eriko Boltučio „Erasmus+“ mainų programos istorija – nuo sprendimo pateikti paraišką iki prisitaikymo prie naujos aplinkos iššūkių, naujo miesto pažinimo, naujų draugų, išskirtinės akademinės patirties bei Kalėdų senelio dirbtuvių atradimo.

Kaip nusprendei išvykti į „Erasmus+“ programą? Kodėl pasirinkai Suomiją?

Jau seniai norėjau save išbandyti naujoje, tarptautinėje aplinkoje, todėl išgirdęs apie „Erasmus+“ supratau, kad turiu pasinaudoti šia galimybe čia ir dabar, kadangi esu trečiakursis ir daugiau tokių progų gali nepasitaikyti. Vieną tarptautinio mobilumo programos semestrą nusprendžiau praleisti Suomijos Häme University of Applied Sciences (HAMK), Valkeakoski miestelyje, nes norėjau vykti į šalį, kurioje paskaitos būtų vedamos anglų kalba ir kad ši šalis skirtųsi nuo Lietuvos. Taip pat man buvo svarbu, kad į „Erasmus+“ išvykčiau rudens semestro metu ir kad sutaptų studijų programa.

Ar keliavai vienas?

Taip, vykau vienas. Iš pradžių galvojau, kad gali kilti sunkumų randant bendraminčių, tačiau ten nuvykęs buvau maloniai nustebintas, nes tiek Suomijos studentai, tiek studentų bendruomenė buvo labai draugiški. Taip pat universitetas organizavo įvairius renginius, skirtus studentų susipažinimui, taigi susirasti naujų draugų buvo lengva.

Kaip vyko studijos?

Studijos buvo labai įdomios ir išskirtinės, nes mums nevykdavo paskaitos, kaip įprasta Lietuvos aukštosiose mokyklose, būdavo tik konsultacijos, o užduotus darbus darydavome grupėse su kitais studentais laboratorijose. Tik, kai reikėdavo, paprašydavome dėstytojų pagalbos, kurie užduodami mums klausimus padėdavo rasti sprendimą patiems. Be to, ruošiant darbų pristatymus bendradarbiaudavome ir su kitų kursų studentais, kurie mus pamokydavo, kaip kurti kokybiškas skaidres, kaip geriau komunikuoti.

Kaip leidai laisvalaikį?

Kadangi studijos vyko laisvu grafiku, laisvalaikio turėjau nemažai. Jį praleidau keliaudamas po šalį, turėjau galimybę apsilankyti Rovaniemyje – tolimame šiauriniame Suomijos mieste, kuris yra pagarsėjęs Kalėdų senelio dirbtuvėmis. Taip pat lankiausi įvairiuose renginiuose, kūriau naujas pažintis, užsiėmiau fizine veikla, teko pabandyti ledo ritulį ir galiausiai tobulinau savo kulinarinius sugebėjimus.

Skatiname ir Jus pasinaudoti tarptautinėmis galimybėmis, praktiškai prisidėti prie reikšmingos veiklos ir pagilinti savo akademines bei kultūrines žinias. Daugiau informacijos apie „Erasmus+” programą galite rasti čia.