Kauno kolegijos menininkai vasaromis puoselėja vizualiųjų menų kūrybos sklaidos tradiciją – jau eilę metų miestiečius ir miesto svečius kviečia atverti savo kūrybines mintis bei jungtis į simpoziumus. Kūrybiniuose odos, stiklo, tekstilės, keramikos meno užsiėmimuose laukiami ir profesionalai, ir mėgėjai.

„Dalyvavimas simpoziumuose yra naudingas ne tik siekiantiems kūrybos džiaugsmo paieškų, tobulėjimo, tačiau ir planuojantiems įgyti naujų profesinių žinių, plėsti kolegų ratą“, – mintimis dalinasi Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto (MUF) Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė ir akcentuoja, kad miestiečius mūzas išlaisvinti kviečia žinomos Kauno menininkės, Lolita Grabauskienė, Sigita Grabliauskaitė, Birutė Sarapienė, Daina Daukšienė.

Simpoziumai vyks romantiškajame Žaliakalnio Pelėdų kalne – Kauno kolegijos MUF (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Liepos 2–5 dienomis šurmuliuos tarptautinis odos meno simpoziumas „Oda-forma-idėja“ (kuratorė – L. Grabauskienė). Jau aštuntąjį kartą organizuojamas simpoziumas, kurio metu žiniomis dalinasi odos meno specialistai iš įvairių Europos šalių. Simpoziume kviečiami dalyvauti meninio ugdymo specialistai, meno sričių atstovai bei visi, besidomintys unikaliomis odos meno galimybėmis. Simpoziumo metu dalyviai bus supažindinami su odinių papuošalų kūrimo, apdailos būdais ir kurs odinį aksesuarą, pritaikydami individualų dekorą.

Besidomintys stiklo menu liepos 8–11 dienomis kviečiami į teorinį ir praktinį stiklo meno simpoziumą „Pajausk stiklą“ (kuratorė – S. Grabliauskaitė). Teorinėje simpoziumo dalyje vyks menininkų kūrybos pristatymai, kuriuose bus dalinamasi individualia patirtimi, diskutuojama. Bendradarbiavimas tarp simpoziumo dalyvių, turinčių skirtingą patirtį, inspiruos netikėtiems eksperimentams kūryboje, išryškinant savitą braižą ar atrandant autorines technikas. Praktinėje seminaro dalyje – kūrybos procesas bus pradedamas eskizuojant ir palaipsniui pereinant nuo modelio gamybos iki formos kūrimo moliravimo technika.

Besižavintys tekstilės menu rugpjūčio 5–7 dienomis kviečiami į simpoziumą „Šilko žavesys“ (kuratorė – B. Sarapienė), kurio metu dalyviai bus supažindinami su šilko marginimo technikomis, dirbiniais. Įgiję naudingų teorinių žinių apie marginimo procese naudojamą įrangą, įrankius bei medžiagas, dalyviai šibori (rišimo) technika pagal savo susikurtus eskizus margins įvairius aprangos aksesuarus: skaras, šalius ir kt.

Norintys atrasti save ar pagilinti keramikos meno žinias – rugpjūčio 12–14 dienomis kviečiami į simpoziumą „Keramikos formos virpesys“ (kuratorė – D. Daukšienė), kurio metu dalyviai iš akmens masės (aukšto sukepimo molio) kurs skulptūrines formas, jungdami kelias keramikos lipdymo bei paviršiaus dekoravimo technikas: virvelinę keramiką, lipdymą iš lakštų, ažūrą, dekoravimą kelių spalvų akmens masėmis. Simpoziumo dalyviams bus siūloma sukurti šviečiantį objektą ar konceptualią vazą. Kūriniai bus išdegti ir glazūruojami bespalve glazūra (pasirinktinai).

Sukurtais objektais galėsite pasipuošti savo namus, darbo vietas ar padovanoti mylimam žmogui.

Į vasaros simpoziumus būtina išankstinė registracija. Simpoziumų kaina – 80 eurų (už medžiagas ir darbo vietą). Išsamesnę informaciją teikia ir registraciją vykdo simpoziumų kuratorės šiais elektroniniais paštais:

lolita.grabauskiene@go.kauko.lt (simpoziumas „Oda-forma-idėja“);
sigita.grabliauskaite@go.kauko.lt (simpoziumas „Pajausk stiklą“);
birute.sarapiene@go.kauko.lt (simpoziumas „Šilko žavesys“);
daina.dauksiene@go.kauko.lt (simpoziumas „Keramikos formos virpesys“).