Dar vienam Lietuvos mokslo tarybai teiktam Kauno kolegijos mokslo infrastruktūros atnaujinimo projektui skirtas finansavimas. 92 679,50 eurų suma skirta Menų ir ugdymo fakulteto rengtam projektui „Šiuolaikinės analoginės fotografijos centro įkūrimas“.
„Džiaugiamės, kad konkuruodami vien tik su universitetais, pirmą kartą sėkmingai sudalyvavome mokslo infrastruktūros atnaujinimo projektų konkurse ir gavome finansavimą net dviem mokslo infrastruktūros projektams. Kauno kolegija tampa vis aktyvesne ir sėkmingesne Lietuvos mokslo tarybos skelbiamų projektų konkursų dalyve“, – pastebi Projektų skyriaus vadovė Lina Kuraitienė.
„Šis laimėtas projektas labai svarbus Menų ir ugdymo fakultetui, siekiant plėtoti MTEP veiklą, kadangi projekto metu bus naujai kuriamas Šiuolaikinės analoginės fotografijos centras, kuris apims menines ir mokslinių tyrimų, susijusių su analogine fotografija, veiklas. Analoginė fotografija išlaiko ypatingą reikšmingumą visuotinės skaitmenizacijos amžiuje, sukuria prielaidas unikaliai estetikai, kūrybinio, meninio ir mokslinio proceso autentiškumui“, – pažymi Menų ir ugdymo fakulteto dekanas Albertas Juodeika.
Projekto metu naujai įsigyta ir atnaujinta fotografijos įranga suteiks galimybę atlikti išsamius mokslinius tyrimus ir eksperimentus analoginės fotografijos srityje bei užtikrins nenutrūkstamą viso proceso vykdymą vienoje vietoje, pradedant nuo fotografavimo, baigiant eksponavimu. Tyrėjai galės gilintis į analoginės ir skaitmeninės fotografijos santykį, nagrinėti, kaip šiuolaikinių tendencijų fone fotografijos grūdas transformuojasi į pikselį ir kurti hibridines fotografijas, analizuoti fotografijos kompozicijos stilius, augantį žaismingumą, rituališkumą bei su gamybos metodika susijusias reikšmes ir simbolikas, tyrinėti netikėtumo ir netobulumo aspektus, spręsti analoginių fotografijų gamybos iššūkius ir ieškoti kūrybinių sprendimų.
Įsigijus naują įrangą, Šiuolaikinės analoginės fotografijos centras taps nacionalinės reikšmės modernia, efektyvia ir kūrybiška erdve, vykdančia aukščiausios kokybės meninius ir mokslinius tyrimus. Tai leis ne tik plėsti analoginės fotografijos ribas, bet ir pritraukti daugiau studentų, tyrėjų bei menininkų, taip pat skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir inovacijas.
Tikimasi, kad ilgalaikėje perspektyvoje centras taps reikšmingu visos Lietuvos kultūros ir mokslo traukos centru, skatinančiu kūrybiškumą, inovacijas ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą. Siekiama, kad tai būtų vieta, kur susitinka tradicijos ir šiuolaikiškumas, leidžiantis menininkams, tyrėjams ir visuomenei gilintis į analoginės fotografijos technologijas, priemones, estetiką ir metodikas. Šiuolaikinės analoginės fotografijos centras prisidės prie kultūros saugojimo ir naujų kultūrinių išraiškos formų kūrimo, skatins mokslinius tyrimus ir švietimą, taip pat tarptautinį bendradarbiavimą, padėdamas Lietuvai išlaikyti ir stiprinti savo vietą pasauliniame meno ir mokslo žemėlapyje.