Jau kitą savaitę, vasario 9-ąją, šventinėje ceremonijoje bus įteikti tradiciniai „Delfi Titanai“, kuriais bus įvertinti per praėjusius metus savo veikla labiausiai pasižymėję žmonės ir išskirtiniai įvykiai. Sudėtingais metais, šalia vykstant karui, pastebėti tarp mūsų esančius išskirtinius žmones, jų tvirtybę ir įkvepiančius pavyzdžius, tapo dar svarbiau nei visada.

Tvirtybę ir ramybę nešiančios statulėlės

Sigita Grabliauskaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Nuo pat apdovanojimų tradicijos pradžios „Delfi Titanų“ statulėles kuria Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos koordinatorė, Stiklo studijos vadovė Sigita Grabliauskaitė.

Ji pasakojo, kad nors, kaip ir kasmet, yra išlikęs jos sukurtas statulėlių braižas, estetika, tačiau šiemet Titanai – dar stipresni, monumentalesni, atletiškesni.

„Šį kartą norėjosi pabrėžti tą taip puoselėjamą ramybę, taiką savo galvoje, kas yra labai svarbu kuriant ir stebint aplinką, kuri yra vis dar ežiuota. Jei tu išderini savo pasąmonę, tai ir Titanas tampa kitoks – reikia tą ramybę, kantrybę ir taiką savyje rasti ir perduoti“, – kalbėjo S. Grabliauskaitė.

Menininkė atskleidė kurdama galvojusi tiek apie tai, ką graikų mitologijoje reiškia Titanai, tiek apie tai, koks metalas yra titanas, kokia jo konstrukcija, kaip jis susidaro – tai galima pamatyti ir jos kūriniuose, pagamintuose iš stiklo. „Praktiškai mes ir matome šiose 2023 metų statulėlėse, kad šis Titanas, atrodo, lyg dėl kažkokio magnetinio lauko traukos tampa „Delfi Titanu“, – pasakojo menininkė.

S. Grabliauskaitė prisipažino, kad pernai Titanų kūryba jai tapo tikra atgaiva karantino metu, o šiemet teko patirti kiek daugiau streso.

„Mes žinome, kas vyksta Ukrainoje, kaip viskas brangsta, kaip reikia rasti stiklo ir norisi tai padaryti orientuojantis ir į ekologiją, neišnaudojant per daug sąnaudų, renkantis stiklą tik iš Lietuvos, ne iš svetur. Tai buvo tam tikras iššūkis kaip menininkei, bet vis tiek atrandi sprendimą. Juk sako, jei menininkas turi vieną teptuką, jis vis vien nutapys kūrinį, ir čia, jei turi stiklo gabaliuką ir karštą lydymą, vis vien sulydysi tą Titaną“, – šypsojosi ji.

S. Grabliauskaitė pasakojo per mėnesį galinti sukurti tris Titanų statulėles ir džiaugėsi, kad ši užduotis jai dar netapo rutina. „Jei svarstyti, ar neatsibodo, galėčiau iškelti kitą klausimą, ar žmogui kiekvieną dieną, savaitę, mėnesį, kiekvienus metus, nenusibosta gyventi? Ne. Jis visą laiką randa savo gyvenimo naujas kryptis. Šitie Titanai auga ir bręsta kartu su manimi ir aš kas kartą dėl jų, dėl kiekvieno taškelio jaudinuosi“, – kalbėjo statulėlių autorė.

Daugiau skaitykite čia.

„Delfi“ inf.