Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijoje atidaryta idėjų menininko Dariaus Mikšio paroda „Griaučiai“. Ši paroda yra jau septintoji, iš dvylikos parodų ciklo, skirto Kauno meno mokyklos 100-mečio jubiliejui, ir pirmoji D. Mikšio personalinė paroda buvusiose Kauno meno mokyklos erdvėse įsikūrusioje „Pelėdų kalno“ galerijoje.

Savo kūrybą JAV, Australijoje, Kinijoje, Italijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje ir kitose pasaulio šalyse pristatančio menininko sugrįžimas į alma mater reikšmingas ir pačiam kūrėjui, ir Kauno kolegijos bendruomenei. Kaip parodos atidarymo renginyje sakė tuometinio Stepo Žuko taikomosios dailės technikumo direktorius Vytautas Dūdėnas, ne kiekvienas absolventas sugrįžta. „Labai malonu, jog D. Mikšys grįžo. Žaviuosi menininko talentu ir pasiekimais. Ypač didelį įspūdį paliko jo piešiniai, kurie yra profesionalūs, įtaigūs, tikri. Sukurti tokius kūrinius reikia įgimto talento ir daugybės metų įdirbio. Linkiu D. Mikšiui išlikti aukštumose“, – sveikindamas menininką sakė V. Dūdėnas.

Pristatydama parodą jos kuratorė, Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė pažymėjo, jog ekspozicijoje atsiskleidžia menininko jautrumas, empatiškumas jį supančiai aplinkai, jos objektams, o kiekvienas kūrinys turi unikalią savo istoriją, kurioje apsijungia D. Mikšio filosofinės įžvalgos, gyvenimiškos patirtys, kino meno įtaka. „Esu dėkinga menininkui už parodą ir linkiu tapti ne tik nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, bet ir pelnyti dar daug tarptautinių apdovanojimų“, – linkėjo parodos kuratorė dr. I. Valentinienė.

Menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė džiaugėsi septintąja Kauno meno mokyklos 100–mečio jubiliejui skirta paroda, į kurią susrinko tikrieji meno mylėtojai. „Kauno meno mokyklos tradicijos yra puoselėjamos ir tęsiamos iki šiol, todėl linku, kad šioje vietoje visada klestėtų menas“, – sakė Menų ir ugdymo fakulteto dekanė.

„Esu dėkingas Kauno kolegijai ir parodos kuratorei dr. I. Valentinienei, pakvietusiai surengti personalinę parodą. Labai ačiū kiekvienam dėstytojui, padovanojusiam nenaudojamus paveikslų rėmus, kuriuose eksponuojami mano piešiniai, eskizai, fotografijos. Per šį simbolišką gestą atsiskleidžia jūsų svarba ir įtaka man“, – akcentavo D. Mikšys.

Paroda veikia: 2022 07 14 – 2022 08 08

Parodos kuratorė: Inga Valentinienė