Švęsdama Kauno meno mokyklos 100–metį, 2022–uosius Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija skiria šioje vietoje besimokiusiems žymiems Lietuvos menininkams, kiekvieną mėnesį kauniečius ir miesto svečius kviesdama į absolventų personalines parodas „Pelėdų kalno“ galerijoje. Ketvirtadienio vakarą atidaryta, tuometiniame Stepo Žuko dailės technikume studijavusio, tarptautiniais ir valstybiniais apdovanojimais įvertinto dizainerio Juozo Statkevičiaus aukštosios mados ir teatro kostiumų paroda.

Šventinį parodos atidarymo renginį pradėjusi Kauno kolegijos Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Smiltė Juraitė pažymėjo, jog Kauno meno mokykla – tai laisvės, edukacijos ir modernumo simbolis. „Ši mokykla kiekvienam iš mūsų tapo vartais, už kurių atsivėrė keliai į platųjį pasaulį“, – papildė J. Statkevičius. Įveikęs visus sunkumus, dizaineris ryžtingai žengė pro šiuos vartus ir per darbus, sukurtus aukštosios mados ir teatro kostiumų srityse, pasauliui ir saulei atvėrė Lietuvos veidą, atsistodamas greta pasaulinių mados korifėjų.

„J. Statkevičiaus vardas peržengia Lietuvos ribas ir yra žinomas visame pasaulyje. Džiaugiamės atidarydami tokio išskirtinio menininko parodą Menų akademijos erdvėse”, – sveikindama gausiai susirinkusius Kauno kolegijos bendruomenės narius, buvusius dizainerio dėstytojus, jo bičiulus ir šeimos narius bei menininko kūrybos gerbėjus, sakė Menų akademijos vadovė, parodos kuratorė dr. Inga Valentinienė, – „Nuoširdžiai ačiū dizainerio mamai Vandai Statkevičienei už nuostabiausią kūrinį – sūnų, kuriuo didžiuojasi Lietuva.”

Atidarymo renginyje dalyvavęs Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis bei Menų ir ugdymo fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė, sveikindami dizainerį pabrėžė, jog 100 metų mokyklai yra daug, tačiau jos tikrąją vertę kuria tokie studentai kaip J. Statkevičius.

Pristatydama parodą kuratorė akcentavo, jog ypatingas eksponatas joje yra pašto ženklas, sukurtas dizainerio, kuriame jo firminis ženklas – spiralinė suknelė. „Tai suknelė feniksas, veikianti kaip hipnozė – nuo jos neįmanoma atplėšti akių, nors nėra jokių blizgučių, vien tik rafinuota, švari elegancija ir konstrukcijos grožis”, – pažymėjo J. Statkevičius. Ekspozicijoje – ir balta nerta suknelė, kurta net devynis mėnesius, o taip pat – kostiumas iš Anželikos Cholinos režisuotos operetės „Madam Pompadur”, kurį parodai paskolino Kauno valstybinis muzikinis teatras. Parodą papildo gausi, buvusios dizainerio dėstytojos Audronės Šakienės, rengiant šią parodą glaudžiai bendradarbiavusios su jos kuratore dr. I. Valentiniene, net du dešimtmečius rinktų dizainerio kolekcijų pristatymų kvietimų rinkinys.

„Juozo grupė, su juo priešakyje, buvo nuostabi. Važinėjome kartu po Lietuvą, lankėmės Latvijoje, kur surengėme didelį madų pasirodymą. Kartu patyrėme daug smagių nuotykių. Juozas buvo labai talentingas ir mylimas studentas. Mes, jo dėstytojos, jaučiame, jog buvome ir esame jam svarbios. Jis kviečia mus į kiekvieną savo kolekcijos pristatymą ir pasodina garbingiausiose –  pirmosiose – eilėse”, – sakė A. Šakienė. Gražių žodžių dizaineriui negailėjo ir atidaryme dalyvavusios dėstytojos Aldona Tamošaitytė, Aldona Ogijienė, o taip pat buvęs technikumo direktorius Andrius Valius.

„Kai šalia manęs yra mama, tokie palaikantys dėstytojai, o technikumas, nepaisant to, kad nuo mano studijų pradžios iki dabar yra pakeitęs pavadinimą ne kartą, tačiau vis dar nepraradęs savo esmės – jaučiuosi laimingas. Ačiū kiekvienam, atvykusiam į parodos atidarymą”, – dėkojo J. Statkevičius.

Parodos atidarymo akimirkų, užfiksuotų dienraščio „Kauno diena“ fotografo Vyčio Šulinsko, galeriją galite peržiūrėti čia: Juozas Statkevičius. Aukštosios mados ir teatro kostiumų paroda.

Paroda veikia iki liepos 12 d. Lankytis kviečiame: I – VII 10 – 18 val. („Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas). Kauno meno mokyklos šimtmečiui skirta J. Statkevičiaus aukštosios mados ir teatro kostiumų paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” programos dalis.