Liepos 14 d. 16 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirta, dvylikos parodų ciklą tęsianti idėjų menininko Dariaus Mikšio paroda „Griaučiai“.

D. Mikšys, kurio darbuose persipina tapybos, videomeno, performanso meno šakoms būdingi bruožai, siūlo naujas meno, menininko, meno kūrinio ir jo žiūrovo sampratas, trindamas ribas tarp meno ir „nemeno“, postglobaliame kontekste atsisakydamas operuoti tokiomis sąvokomis apskritai arba savo kūriniais jas nuolat „išrasdamas“. Kūryboje autorius kelia ir autorystės klausimą. „Kūrinys – tai veiksmo scena, kurioje veikiu ne tik aš, bet ir kiti „aktoriai“. Negaliu tvirtinti, jog kūrinio erdvė yra tik mano, todėl ir autorystė nepriklauso man vienam“, – sako D. Mikšys.

Menininko projektai pristatyti Miuncheno „Kunstverein“, „Manifesta 8“ bienalėje (Mursija, Ispanija, 2010), 10-ojoje Baltijos tarptautinio meno trienalėje (Vilnius, 2009), bienalėje „Performa 09“ (Niujorkas, 2009), 16-ojoje Sidnėjaus meno bienalėje (2008), projektų erdvėje „Gasworks“ (Londonas, 2007), 9-oje Liono bienalėje (2007). Vienas svarbiausių menininko projektų – „Už baltos užuolaidos“, su kuriuo jis 2011–aisiais atstovavo Lietuvai tarptautinėje šiuolaikinio meno Venecijos bienalėje, pelnė bienalės komisijos Specialaus paminėjimo apdovanojimą „už konceptualią eleganciją ir produktyvų, daugiaprasmį nacionalinės meno istorijos pateikimą“.

Parodos atidarymas ir susitikimas su menininku – liepos 14 d. (ketvirtadienį) 16 val. „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas). Kviečiame!

Paroda veikia: 2022 07 14 – 2022 08 08

Parodos kuratorė: Inga Valentinienė

 

Parengta pagal www.lithuanianculture.lt inf.