Kauno kolegijoje skatinama atsigręžti į tuos, kuriems reikalinga pagalba, savo laiką skiriant neatlygintinai veiklai savanoriškose organizacijose, prisidedant prie gerumo akcijų, vykdomų Kauno kolegijoje ir už jos ribų ar kitaip padedant tiems, kuriems to reikia. Nuo kolegijos direktoriaus iki darbuotojų bei studentų – Kauno kolegijos bendruomenės nariai noriai įsilieja į savanorių gretas ir savo teigiamu pavyzdžiu užkrečia kitus.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Socialinio darbo studijų programos studentai taip pat papildė savanorių gretas. Studentai, supakavę saldžias dovanėles, pristatė jas Kauno savivaldybės vaikų globos namų auklėtiniams.

„Vaikams kalėdinės akcijos labai patinka. Jiems rodomas dėmesys parodo tai, kad gerumas ir šiluma yra žmonių širdyse. Vaikai mėgsta saldžias dovanas ir jie visada yra dėkingi už tai, ką gauna. Bendradarbiavimas su Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros studentais visada naudingas, kadangi galime pasidalyti savo patirtimi ir naujais potyriais, kuriuos suteikia studentų žingeidumas. Man, kaip Kauno kolegijos Socialinio darbo studijų programos absolventui, neapsakomas jausmas toliau bendradarbiauti su Socialinio darbo katedros profesionaliais dėstytojais ir dar profesionalesne jos vedėja Virginija Kondratavičiene“, – kalba Kauno savivaldybės vaikų globos namų direktoriaus pavaduotojas socialiniam darbui, Socialinio darbo studijų krypties komiteto narys ir baigiamųjų darbų gynimo vertinimo komisijos narys Gintaras Bagdžiūnas.

„Prieš artėjančias šventes nusprendėme pasidalyti gerumu ir nustebinti vaikus iš Kauno savivaldybės vaikų globos namų. Supakavę 13 saldžių dovanėlių, jomis nudžiuginome šių globos namų auklėtinius. Tikimės, jog šios artėjančios šventės vaikams bus šiltesnės ir saldesnės“, – sako Socialinio darbo studijų programos pirmakursiai.

Dovanos buvo dalijamos ir vienišiems senjorams

Socialinio darbo ir Ergoterapijos studijų programų pirmakursiai, kartu su dėstytoja Daine Krasuckiene, prisijungė prie Pagalbos namuose tarnybos ir aplankė vienišus senjorus bei įteikė jiems šventinius paketus.

Bendradarbiavimas su šia tarnyba jau yra tapęs tradicija – studentai daug metų dalyvauja prieššventinėse gerumo akcijose, kurių metu vyksta į pagyvenusių ir vienišų žmonių namus ir padeda jiems pasiruošti didžiosioms metų šventėms.

„Deja, akcijų  organizavimą pristabdė prasidėjusi  pandemija. Tad šį kartą prašymas paprastesnis, neatimantis daug laiko – nugabenti tarnybos paruoštus maisto paketus nurodytais 2 adresais. Taip studentai prisidėjo prie šios gražios akcijos, tuo pačiu linkėdami senjorams meilės, artumo ir vilties. Manau, kad savanorystė labai prasminga Socialinio darbo studentams – tai ne tik gerų darbų darymas, pagalba, bet ir mokėjimas bendrauti su senyvo amžiaus žmogumi. Taip pat laukiame visų studijų programų studentų, norinčių prisidėti prie gerumo akcijų kitais metais“, – prisijungti prie savanorių skatina dėstytoja D. Krasuckienė.

Pagalbos namuose tarnybos vadovė Jūratė Matikovienė atskleidžia, jog savanorystė leidžia įgyti profesinės patirties, išbandyti save įvairiose veiklose.

„Labai džiaugiamės savanoriauti ateinančiais studentais, nes neretai jie pas mus sugrįžta jau ne savanoriauti, o dirbti. Savanorystė studentui leidžia pamatyti realų gyvenimą, išbandyti save vienoje ar kitoje veikloje. Taip pat manau, jog ypač Socialinio darbo studijų programos studentai ir šios profesijos atstovai turėtų neapsiriboti vien tik darbu – savanorystė šiai profesijai yra itin svarbi.

Džiugu, jog Kauno kolegijos dėstytoja paskatino studentus prisidėti prie gerų darbų darymo. Iš tiesų, „Gerumo dieną“ organizuojame jau 10 metų, tačiau karantinas šiek tiek pristabdė šią veiklą. Nepaisant to, džiaugiuosi, jog Kauno kolegijos studentai visada labai aktyviai prisidėdavo prie šios akcijos: Socialinio darbo studentai ateidavo vienai dienai ir padėdavo mūsų lankomiems senjorams pasiruošti šventėms. Pagalba būdavo įvairi: namų tvarkymas, maisto gaminimas, bendravimas.

Manau, jog socialiniams darbuotojams itin svarbu gebėti užmegzti ir palaikyti ryšį su žmogumi. Tuo tarpu mūsų lankomi senjorai šiuo metu išgyvena didelę izoliaciją ir studentų atvykimas, nors ir trunka trumpai, šiems žmonėms reiškia labai daug – kai kurie senjorai tam ruošiasi ir studentų laukia jau nuo praeitos savaitės“, – pasakoja J. Matikovienė.