Kauno kolegijoje plėtojami taikomieji moksliniai tyrimai, eksperimentinė plėtra ir profesionalusis menas. Tai yra kita kolegijos veiklos sritis šalia studijų, tačiau esminė aukštai studijų kokybei užtikrinti, nes ši sritis tarnauja kaip pagrindas inovacijų integravimui į studijas.

Taikomoji mokslo ir meno veikla yra nukreipta į visuomenės raidos problemų sprendimus, aktualių verslo įmonėms ir organizacijoms programų kūrimą, studijų proceso kokybės gerinimą, papildomų lėšų pritraukimą, Kauno kolegijos pripažinimo tarptautiniame lygmenyje siekimą. Šioje veikloje dalyvauja Kauno kolegijos akademinis personalas, socialiniai ir akademiniai partneriai iš Lietuvos ir užsienio šalių, studentai.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedra ir Medicinos technologijų ir dietetikos katedra jau kurį laiką stiprina socialinę partnerystę su Lietuvos vaistų gamintoja „Aconitum“ ir kartu pradeda vykdyti tyrimą „NoAGE“ maisto papildo įtaka moterų odos būklei ir kraujo rodikliams“. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros vedėja Žaneta Mickienė atskleidžia, kad tokie tyrimai naudingi įmonėms, siekiant pagrįsti produktų poveikį.

„Šiuolaikinė rinkodara yra labai agresyvi ir kartais klaidina vartotojus, todėl svarbu, kad Lietuvoje atsirastų kuo daugiau įmonių, kurios nori moksliškai pagrįsti savo kuriamo produkto poveikį. Kauno kolegijos ir kitų įmonių bendradarbiavimas leidžia atlikti kokybiškus, moksliškai patikimus tyrimus, kurie gali būti pripažinti ir tarptautiniu mastu. Bendradarbiavimas su kitomis institucijomis, pvz., sveikatos priežiūros įstaigomis, verslo institucijomis, LSMU regioniniu bioetikos komitetu, praplečia veiklos galimybes ir leidžia ugdyti naujas kompetencijas“, – sako Ž. Mickienė.

Tyrimo „NoAGE“ maisto papildo įtaka moterų odos būklei ir kraujo rodikliams“ metu bus stebimi dermatologiniai pokyčiai odoje, juos vertinant inovatyviais diagnostikos aparatais, o vidiniams organizmo pokyčiams nustatyti bus atliekami kraujo tyrimai, kurie atspindi oksidacinio streso, lėtinio uždegimo ir kitus, su organizmo senėjimu, susijusius procesus. Dalyvės turės galimybę 15 savaičių nemokamai vartoti Šveicarijoje sukurtą „NoAGE“ maisto papildą.

Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros vedėja pabrėžia, jog šis tyrimas yra aktualus siekiant skatinti Lietuvos maisto papildų gamintojus glaudžiai bendradarbiauti su mokslo įstaigomis.

„Užsienio maisto papildų gamintojai glaudžiai bendradarbiauja su mokslo institucijomis, siekdami sukurti ir įrodyti pagamintų produktų įtaką veido odos būklei ir kraujo rodikliams. Lietuvoje galima įsigyti vietinėje rinkoje pagamintų maisto papildų, tačiau jų poveikis odai ir organizmui nėra moksliškai įrodytas, tik aprašomas remiantis literatūroje pateiktais šaltiniais, vertinant atskirus komponentus, bet ne jų sinergetinį ar kompleksinį poveikį. Šis tyrimas yra aktualus siekiant skatinti Lietuvos maisto papildų gamintojus glaudžiai bendradarbiauti su mokslo įstaigomis, siekiant įvertinti produkto įtaką odos ir kraujo rodikliams. Moksliniais tyrimais pagrįstų produktų kūrimas leidžia numanyti vartotojui, kokios naudos jis gali tikėtis vartodamas vieną ar kitą produktą / maisto papildą“, – pasakoja Ž. Mickienė.

Tyrimas naudingas visuomenei formuojant teisingą požiūrį į sveikatos puoselėjimą ir maisto papildų vartojimą. Kolegijai šis tyrimas yra vertingas dėl papildomų galimybių, kurios atsiveria bendradarbiaujant su verslo institucijomis, plėtros bei uždirbamų užsakomojo tyrimo lėšų, kurios bus panaudotos dėstytojų tyrimo kompetencijų didinimui bei tyrimams reikalingos įrangos įsigijimui. Ž. Mickienė taip pat priduria, jog tokia mokslinė veikla naudinga tiek tyrimus užsakančioms įmonėms, tiek aukštajai mokyklai.

„Kauno kolegijai šis tyrimas yra svarbus siekiant parodyti, kad čia dirbantis personalas ir turima įranga nenusileidžia ne tik Lietuvos universitetuose, bet ir prilygsta užsienio mokslo institutuose atliekamiems tyrimams. Mokslo institucijai svarbu atlikti tyrimus bendradarbiaujant su verslo įmonėmis, kadangi tokia mokslinė veikla naudinga abiem pusėms ir kelia Kauno kolegijos mokslinių tyrimų prestižo lygį“, – sako Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros vedėja Ž. Mickienė.

Kviečiame Kauno kolegijos bendruomenės moteris aktyviai dalyvauti šiame tyrime.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Registracija į tyrimą vykdoma iki lapkričio 19 d.