Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) reguliariajame čempionate Kauno kolegijos krepšinio komanda balandžio 23 dieną kovojo savo istorinėse pusfinalio rungtynėse. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) žaidėjams, daugkartiniams LSKL čempionams, Kauno kolegijos krepšininkai po įtemptos kovos nusileido vos trimis taškais rezultatu 87:90 (25:31, 16:16, 21:24, 25:19).

Kovo 12-oji į Kauno kolegijos krepšinio istorijos metraštį įrašyta kaip ypatinga data. Kauno kolegijos komanda, dešimties taškų persvara nugalėjusi Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus ketvirtfinalio rungtynėse, pirmą kartą per visą LSKL istoriją pateko į pusfinalį. Pusfinalyje jai teko susigrumti su stipriais varžovais – VDU krepšininkais, šiais metais turnyrinėje lentelėje besilaikančiais pirmoje vietoje. Šioje kovoje VDU nugalėjo tik trijų taškų persvara, o įtampa ir intensyvus žaidimas išlaikytas visų rungtynių metu: iki dvikovos pabaigos likus minutei komandas skyrė vos 4 taškai – 89:85. Per likusį laiką žaidėjai skirtumą tarp komandų mažino baudų metimais: VDU žaidėjas Marijus Užupis pataikė vieną baudos metimą – 90:85, o jau paskutinę akimirką du baudos metimus pridėjo ir rezultatą sušvelnino Kauno kolegijos komandos narys Giedrius Stankevičius – 87:90.

Krepšinio aikštelėje pasižymėjimo ir Kauno kolegijos komandoje išsiskyrė Giedrius Stankevičius, pelnęs 22 taškus (4/5 dvit., 4/9 trit., 2/4 baudos, 10 atk. kam., 4 rez. perd., 27 naud. balai), ir Justas Janulis, surinkęs 21 tašką (4/6 dvit., 3/9 trit., 4/4 baudos, 6 atk. kam., 2 rez. perd., 2 perimti kamuoliai, 21 naud. balas). Antanas Bertašius pridėjo 13 taškų, Martynas Valters – 12 taškų.

VDU treneris Arūnas Juknevičius pripažino, kad Kauno kolegijos komanda nuolat kvėpavo į nugarą, nenusileido kovingumu ir noru laimėti. Kauno kolegijos krepšinio komandos vyr. treneris Rolandas Rakutis taip pat neslėpė pasididžiavimo savo komandos atkaklumu ir pasiektu svarbiu rezultatu.

„Vyrai kovėsi dėl kiekvieno centimetro aikštelėje. Faktas, kad VDU turi žymiai stipresnę sudėtį. Sunku prieš juos kautis. Tačiau intrigą išlaikėme iki galo. Aš manau, kad pralaimėti daugkartiniams čempionams jų aikštelėje trimis taškais yra puikus pasiekimas mūsų komandai. Tikėjome ir prieš rungtynes akcentavome, kad tikrai bandysime laimėti“ –  įspūdžiais dalijosi R. Rakutis, kartu dėkodamas sirgaliams už puikią atmosferą ir palaikymą.

Vienas pralaimėjimas atvėrė galimybę kovoti dėl kito laimėjimo – bronzos medalių. „Dar apie mažąjį finalą nemąstome, norime pailsėti, atgauti jėgas ir tada naujomis jėgomis bei mintimis kilti į lemiamą sezono mūšį. Manau, kad žaidėjams papildomos motyvacijos nereikės. Visi žino, kad tai yra kova dėl medalių ir visi trokšta jais pasipuošti“, – apie būsimą kovą dėl bronzos medalių kalbėjo R. Rakutis.

LSKL finalas, kuriame Kauno kolegijos krepšininkai susitiks su Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentų komanda ir kovos dėl bronzos medalių, vyks balandžio 30 dieną (pirmadienį) nuo 13 val. Kauno sporto halėje. Finalo kova dėl aukso medalių tarp Klaipėdos universiteto (KU) ir VDU komandų prasidės 19 val. Renginyje žiūrovų lauks ne tik pajėgiausiųjų kovos, bet ir išskirtiniai Radistų ir X Faktoriaus nugalėtojų bei dalyvių pasirodymai.