Kauno kolegijos studentai artėjančiais mokslo metais ne tik gilins žinias auditorijose, bet ir įsitrauks į mokslinę veiklą bei kels savo mokslinę kompetenciją. Būtent šią sritį per projektinę veiklą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (toliau – LMT). LMT, skatindama studentus įsitraukti į aktyvią mokslinę veiklą, tobulinti jų mokslinę kvalifikaciją ir padėti siekti mokslininko karjeros, dar pavasarį paskelbė paraiškų konkursą „Studentų tyrimai semestrų metu“, kuriame kartu su Kauno kolegijos tyrėjais, sėkmingai sudalyvavo ir kolegijos studentai. Konkurencija konkurse buvo labai didelė – konkursui buvo pateiktos net 399 paraiškos, iš jų finansavimas skirtas 120. Galime pasidžiaugti, kad Kauno kolegija šiais metais yra vienintelė kolegija Lietuvos kolegijų tarpe, gavusi finansavimą tokio tipo projektams. LMT finansavimą studentų įtraukimui į mokslines ir meno veiklas gavo keturi Kauno kolegijos tyrėjai.
„Džiaugiamės, kad Kauno kolegijos tyrėjai ir studentai kasmet vis aktyviau dalyvauja LMT programoje „Studentų tyrimai semestrų metu“, skatinančioje studentų gebėjimų ugdymą vykdant mokslo (meno) tyrimus. Studentų įtraukimas į aktyvią mokslinę ir meno veiklą bei jų taikomųjų mokslinių ir meninių kompetencijų kėlimas yra ta sritis, kuri neabejotinai yra itin svarbi kolegijos taikomųjų mokslinių tyrimų ir meno veiklos vystymui bei jų glaudžiai sąsajai su studijų kokybe”, – teigia Kauno kolegijos Projektų skyriaus vadovė Lina Kuraitienė.
Projektų metu studentai rudens ir pavasario semestrais laisvu nuo auditorinių užsiėmimų metu, vadovaujant tyrimo vadovui, vykdys tyrimų projektus, kurių metu ugdys mokslines kompetencijas, susipažins su tyriminiais įrankiais bei praktiškai pritaikys studijų metu įgytas žinias. Šiais metais jaunųjų mokslininkų darbuose bus aptartos tvarumo mene, darnaus vartojimo skatinimo, procesų automatizavimo organizacijose ir kitos aktualios temos, bus kuriami meno kūriniai.
Kauno kolegijoje 2024 m. spalio – 2025 m. balandžio mėn. bus įgyvendinami šie projektai:
- „Tvarumo replikavimas, nuo išmetamos taros iki objektinio meno turizmo centrams, parodinis šviečiantis objektas, analizuojant stiklo skirtumus, panašumus“. Tyrėjas – Menų ir ugdymo fakulteto Objektinio meno studijų programos studentė Daiva Kupstienė, tyrimo vadovas – Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorė, pripažinta menininkė Sigita Grabliauskaitė.
Mokslinis tyrimas apims teorinius meninio stiklo stebėsenos technologinių eksperimentų / bandymų faktus ir dėsningumus ar skirtumus su vaizdinėmis informacijomis (nuotraukomis, video informacija) nuo stiklo taros rūšiavimo iki transformacijos į meno kūrinį su funkcija ar / ir interjeriniais dekoratyviniais šviečiančiais meninio stiklo objektais.
- „Sukurti suvenyrinius vitražus, LSMU Odontologijos fakultetui, dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikai bei juos reprezentuoti Odontologų tarptautinių konferencijų metu, įteikiant kaip dovaną partneriams“. Tyrėjas – Menų ir ugdymo fakulteto Objektinio meno studijų programos studentas Vilius Paulauskas, tyrimo vadovas – Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorius, pripažintas menininkas Artūras Rimkevičius.
Projekto metu tyrėjas kurs originalius dekoratyvinius vitražus iš atrinkto vitražinio stiklo, skirtus papuošti LSMU Odontologijos fakultetui, dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikai bei Odontologų tarptautinių konferencijų metu, įteikiant kaip dovaną partneriams, taip pat papuošti savas erdves reprezentuojant Lietuvos išskirtinį vitražo mokyklos / Kauno kolegijos Menų akademijos braižą.
- „Žalieji balsai: žaliųjų nuomonės formuotojų poveikis darnaus vartojimo skatinimui“. Tyrėjas – Verslo fakulteto Pardavimų ir marketingo studijų programos studentė Urtė Mikučiūnaitė, tyrimo vadovas – Verslo fakulteto Komunikacijos katedros docentė dr. Rasa Bartkutė.
Šiuo tyrimu bus siekiama prisidėti prie mokslinio diskurso vystymo tiriant žaliųjų nuomonės formuotojų poveikį darnaus vartojimo skatinimui. Tyrimo tikslas: identifikuoti žaliųjų nuomonės formuotojų poveikį darnaus vartojimo skatinimui Lietuvoje.
- „Robotinio procesų automatizavimo sukurta nauda (vertė) organizacijoms“. Tyrėjas – Verslo fakulteto Įstaigų ir įmonių administravimo studijų programos studentė Gabija Vasiliauskaitė, tyrimo vadovas – Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedros docentė dr. Inga Stravinskienė.
Tyrimu bus siekiama nustatyti robotiniu būdu automatizuotų administravimo procesų sukurtą naudą (vertę) organizacijoms, veikiančioms Lietuvoje. Šis tyrimas leis įvertinti, kaip rankinį (techninį) administravimo darbą, transformavus į robotiniu būdu automatizuotą procesą, pasikeitė organizacijos veiklos rezultatyvumas, t. y. kokią vertę šio tipo automatizavimas sukūrė organizacijai.