Lietuvos Respublikos Seimo III-ųjų rūmų galerijoje (Gedimino pr. 53, Vilnius) iki vasario 17 d. eksponuojamos dvi Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų parodos: grupinė stiklo meno kūrinių paroda „Mes ir Lietuva: nuo praeities iki dabarties“ ir personalinė programos absolventės Agnės Survilaitės paroda „Mes ir Lietuva: atgimimas“. Globojant Seimo nariui Andriui Kupčinskui, Menų akademijos studentų parodos Lietuvos Respublikos Seime yra surengtos pirmą kartą.

Atidarymo metu Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė parodos svečius supažindino su Menų ir ugdymo fakulteto istorija, susijusia su pirmąją Lietuvoje Kauno meno mokykla, o Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos koordinatorė, parodų kuratorė Sigita Grabliauskaitė sudomino susirinkusiuosius pristatydama kokiomis technikomis buvo sukurti studentų darbai.

Gražiu, jautriu įvadu į parodas tapo pirmakursės Marijos Šimaitytės skaitytos Aušrinės Jakubauskaitės eilės laisvės tema bei antrakursės Gintarės Čeponytės atlikta lietuvių liaudies daina „Ulonai“.

„Kauno kolegija yra viena prestižiškiausių ir stipriausių aukštųjų mokyklų. Lietuviškų tradicijų puoselėjimas yra viena svarbiausių jos vertybių. Džiugina tai, jog studentų kūriniai  įkvepia didžiuotis savo tauta ir saugoti tai, kas autentiška, neužmiršti savo istorijos“, – sakė A. Kupčinskas, įteikdamas simboliškas padėkos dovanas parodos dalyviams ir skatindamas studentus ir toliau kurti Lietuvai.

Dėkojame Seimo nario A. Kupčinsko patarėjai Vilmantei Vyšniauskienei už pagalbą organizuojant parodas.

Parodų globėjas: Seimo narys Andrius Kupčinskas

Dalyviai: Ona Petrikytė, Ieva Norkevičiūtė, Karolina Urbonaitė, Eglė Kuprytė, Daiva Daraškaitė, Gintarė Juškaitė, Andželika Mikalauskaitė, Unė Valionytė, Jolita Mockutė, Laura Ruibavičiūtė, Radvilė Ranauskaitė, Igrida Pakruopytė, Aistė Beitnerytė, Kamilė Nemčiauskaitė, Asta Bartusevičiūtė

Kuratorė: Sigita Grabliauskaitė

Nuotraukos: Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė), organizatorių